.

.

New
Вештерка Леска Течност - 1кг

Вештерка Леска Течност - 1кг

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Течност Од Леска од вештерки-1кг (2 х 500гр Шишиња) 84% Леска Од Вештерки и 16% Етанол. Леска од вештерки е алкохолен екстракт од лисјата, цвеќињата и кората на дрвото хамамелис. Една од природите најдобри адстрингенти, веројатно нема подобар тоник или тонер за препарати за нега на кожата. Често се користи во производи како лосиони после бричење, каде што покажува благо стиптични својства, како и помага да се намали изгореницата и отокот на бричот преку неговата ладна смирувачка сензација. Во нега На кожата Вештерка Леска може да се користи како тонер или на местото на чистење. Тоа е особено корисно за маслото и проблематичната кожа преку нејзините понежни својства. Вештерка Леска Течност 1кг Опис : Леска Од Вештерки е алкохолен екстракт од лисјата, цвеќињата и кората на дрвото хамамелис. Една од природите најдобри адстрингенти, веројатно нема подобар тоник или тонер за препарати за нега на кожата. Често се користи во производи како лосиони после бричење, каде што покажува благо стиптични својства, како и помага да се намали изгореницата и отокот на бричот преку неговата ладна смирувачка сензација. Во нега На кожата Вештерка Леска може да се користи како тонер или на местото на чистење. Тоа е особено корисно за маслото и проблематичната кожа преку нејзините понежни својства.Испратени од ВЕЛИКА британија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди