.

.

New
uxcell Антистатички ESD Четка Пластична Рачка Најлон Лабораторија Чистење Четки За Електроника Тастатура ПХБ BGA Поправка Лемење, 25x40mm Влакната

uxcell Антистатички ESD Четка Пластична Рачка Најлон Лабораторија Чистење Четки За Електроника Тастатура ПХБ BGA Поправка

DEN 206.24

Тековен
Во продавницата

Антистатичка четка, отпорна на температура, добри влакна на цврстина и издржлива употреба Пренослива големина во вкупна должина од 140мм, издржливи најлонски влакна од 25х40мм, рамна рачка за удобно држење. Пвц рачката е во состојба да ослободи полнежи на земја, за целосно и безбедно чистење на сите општи и чувствителни компоненти без да генерира статички електрицитет. Добро за чистење на разни компоненти, плоча ЗА ПХБ, тастатура и отстранување на нечистотијата од тешко достапни и чувствителни простори. Имаме различни четки за избор, различни форми и големини на влакната за да ги задоволиме вашите потреби. Описантистичка четка, отпорна на температура, добри влакна на цврстина и издржлива употреба.Пренослива големина во вкупна должина од 140мм, издржливи најлонски влакна од 25х40мм, рамна рачка за удобно држење.Пвц рачката е во состојба да ослободи полнежи на земја, за целосно и безбедно чистење на сите општи и чувствителни компоненти без да генерира статички електрицитет.Добро за чистење на разни компоненти, плоча ЗА ПХБ, тастатура и отстранување на нечистотијата од тешко достапни и чувствителни простори.Имаме различни четки за избор, различни форми и големини на влакната за да ги задоволиме вашите потреби.Спецификацијаматеријал : пвц рачка и најлон влакнестотална Должина : 140мм/5,5"Големина На Четка : 25х40мм/1" х1, 6 " (Л*В)Боја : Црн Пакет : 1 Пакет.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди