.

.

New
3/32 Дебела сива оган отпорна на силиконски ленти со пена со лепило грб 2 широк x 10 ft.

3/32 Дебела сива оган отпорна на силиконски ленти со пена со лепило грб 2 широк x 10 ft.

DEN 2.00

Тековен
Во продавницата

Престанува ширење на пламенот со само-зачудувачки материјал од силиконска пена Тие се флексибилни и можат да се користат во широк спектар на температури. Ширина : 2 инчи. Должина : 10 стапки. Сивата огнена отпорна на силиконска пена се ленти со лепило запре го ширењето на пламенот со само-возбудливиот материјал од силиконска пена. Тие се флексибилни и можат да се користат во широк спектар на температури. Пената со затворена ќелија, исто така, ја ограничува количината на вода, воздух и гасови од апсорбирана. Дебелина : Толеранција на дебелина од 3/32 инчи : -0.020 "до 0,020" инчен притисок за компресирање 25% : мек опсег на температура од 10 psi : -67 ° до 392 ° F Вид на клетката : Затворено за употреба на отворено : Да оценка на јачината на затегнување : добро масло : Добро масло -Резистенција на рејтинг : Не е оценет лепило Тип : Акрилна лепило на температурата : -40 ° до 350 ° F Боја : Сива ширина : 2 инчи должина : 10 стапки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди