.

.

New
Hptech Калено Стакло за iPhone 8 плус, iPhone 7 плус, iPhone 6S Плус, iPhone 6 плус 5,5-Инчен Заштитник На Екранот, Пријателски За Куќишта, Лесен За Инсталирање, Без Меурчиња

Hptech Калено Стакло за iPhone 8 плус, iPhone 7 плус, iPhone 6S Плус, iPhone 6 плус 5,5-Инчен Заштитник

DEN 0.67

Тековен
Во продавницата

Заштитник на екранот Специјално Дизајниран Само За i Phone 8 плус, i Phone 7 плус,i Phone 6 S плус, i Phone 6 плус Високо издржлив, отпорен на гребење, цврстина НА површината 9Ч, Гарантиран Без Меурчиња, Дизајниран за лесна инсталација. Ултра тенка дебелина од 0,33 мм е сигурна и еластична и ветува целосна компатибилност со чувствителноста на екранот на допир. Пакетот Вклучува : 1x Кутија За Пакување На Мало, 2x Заштитник На Екранот Од Калено Стакло, 2x Влажни марамчиња / 2x Суви марамчиња, 2x Налепници и Доживотна Гарантна Картичка. Доживотна Гаранција : HPTech е посветена да обезбеди оптимално задоволство на клиентите, ве Молиме испратете ни е-пошта Преку Систем за пораки за какви било прашања. Заштитник на екранот, Суво Бришење, Влажно Бришење, Налепници за Отстранување Прашина. Прашање : дали заштитникот на екранот го покрива целиот екран? Зошто е помал од мојот iphone екран?. Одговор : Поради заоблените рабови на дизајнот на i Phone, а со цел да се подобри компатибилноста со повеќето ситуации, каленото стакло не го покрива целиот екран. Каленото стакло од 5,5 инчи дизајнирано Од HPTech е целосно компатибилно со мобилните телефони, што може ефикасно да спречи пенење и дисперзија на рабовите. Прашање : како да се отстранат воздушните меури?. Одговор : Пред да го поставите заштитникот на екранот, користете го комплетот во пакетот за чистење на екранот. Ако има меурчиња, обидете се да ги притиснете меурчињата малку посилно со прстите,. И обидете се да користите линијар или кредитна картичка што ќе ви помогне да го решите проблемот, но потребна е тенка платнена подлога на површината на екранот за да избегнете гребење на заштитниот филм. Прашање : како можам да отстранам испукан стаклен заштитник на екранот?. Одговор : Подигнете го заштитникот на екранот со картичката од кој било агол на заштитникот на екранот. Откако аголот ќе се подигне од уредот, држете го аголот и полека отстранете го.( Ако некогаш ќе најдете чип ИЛИ ПУКНАТИНА на заштитник на екранот, за ваша безбедност, ве молиме носете ракавица за нежно отстранување на заштитникот на екранот за да избегнете евентуално понатамошно оштетување или повреда).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди