.

.

New
Фабрика за блудски дискови Втора серија 400G серија FX2 Возач на дискови за голф [бои и топли марки ќе се разликуваат]

Фабрика за блудски дискови Втора серија 400G серија FX2 Возач на дискови за голф [бои и топли марки

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Боите и топлите марки може да варираат Пластика од 400g серии. Овој диск е „фабрика секунда“ што може да вклучува мали несовршености во производството. Prodigy Disc FX-2 спакува удар во нашата постава на Фервеј, донесувајќи брзина на својата класа бидејќи се вклопува помеѓу нашата серија F и H сериите. Креирано во соработка со двократен шампион на Disc Golf Pro Tour, Крис Дикерсон, FX-2 е преголем со димензии специфични за желбите на Крис во диск. FX-2 има профил што обезбедува удобно чувство и за фрлачи на бекхенд и за странични страни. Врскајте на тоа колку што сакате и добијте брз, директен лет со средна завршница или скала назад на моќноста за контролирани хизери. Без оглед како ќе го фрлите, ќе бидете изненадени колку далеку лета. Да не спомнувам, тоа е одобрено од роботско пилешко. FX-2 носи нов бренд на возач на автопат на маса со повеќе што треба да дојдат. Овој диск е „фабрика секунда“ што може да вклучува мали несовршености во производството. Боите и топлите марки може да варираат.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди