.

.

New
Сјај Отстранување На Мека Хемиски Пилинг Комплет Со Азелаични &засилувач; Салицилна Киселина Пилинг За Лице 1.69 мл + Киселина Неутрализатор За Лице 1.69 мл бха лице ко?

Сјај Отстранување На Мека Хемиски Пилинг Комплет Со Азелаични &засилувач; Салицилна Киселина Пилинг За Лице 1.69 мл

DEN 686.40

Тековен
Во продавницата

● Мекиот хемиски пилинг за лице содржи салицилна, азелаична киселина и алантонин во комбинација со навлажнувачки компоненти НА НМФ ќе ви помогнат совршено да ја исчистите и освежите кожата Кора од анелумиер киселина е идеална за процедури за нега на здрава кожа. ● Со АЗЕЛАИЧНА киселина, хемискиот пилинг за лице има антиинфламаторно, ексфолирачко дејство, ја намалува активноста на про-воспалителните медијатори и го потиснува воспалението. ® Алантонин во третманот за пилинг на лице го стимулира обновувањето на епидермисот, ја забрзува регенерацијата на ткивата и го забавува стареењето на клетките, помага во ексфолијација на кератинизираните клетки, спречува појава на црни дамки, моќен антиоксиданс, ги неутрализира штетните ефекти на слободните радикали, промовира заздравување на кожата, ги враќа нејзините бариерни својства. € NMF (Природен Навлажнувачки Фактор) 30% во хемискиот пилинг на кожата за лице помага да се одржи потребното ниво на влага во епидермалните клетки и да се заштити од дехидрација. Благодарение на активните компоненти производот продира длабоко во слоевите на кожата, заситувајќи ги со животворна влага. ● Комплетот за хемиски Пилинг за Лице содржи Професионален Неутрализатор За Лупење На Гарде Пост, смирувачки и омекнувачки раствор за употреба по кисел хемиски пилинг. Неутрализаторот за хемиски пилинг содржи натриум бикарбонат, глицерин и природно смирувачки екстракт од камилица за контрола на воспалението и иритацијата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди