.

.

New
MEMZI PRO 32gb Класа 10 90MB/s Микро Sdhc Мемориска Картичка Со SD Адаптер ЗА YI Full HD 1080p 16MP или YI 4K+, 4k Спортски Акциони Камери

MEMZI PRO 32gb Класа 10 90MB/s Микро Sdhc Мемориска Картичка Со SD Адаптер ЗА YI Full HD 1080p 16MP

DEN 668.80

Тековен
Во продавницата

Со Чипсет Од Класа 10 и брзи брзини на пренос на податоци до 90 MB/s* додека се среќавате UHS-I / UHS-1 (ултра Голема Брзина 1) спецификација од класа 1 - Мемзи Про мемориските картички Се идеални за снимање слики со висока резолуција и обезбедуваат непречено снимање и репродукција на видео дури И При Full HD (1920 X 1080 P) Чувајте поекстремни акциони слики и видеа од кога било досега. Работи брилијантно со најновите Спортски Акција, Шлем Или Куршум Камери и целосна HD Акција Камери. Вклучен Адаптер SDHC. Мемзи Про микро сд мемориските картички се достапни во капацитети ОД 16gb, 32 GB, 64 GB или 128gb. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување и поддржано со 5-годишна гаранција За размена На Мемзи. Мемзи Про микро сд мемориските картички се идеални за употреба во најновите Спортски Акциони, Шлемови Или Камери со Куршуми и Целосни Hd Акциони камери кои можат да користат Микро Sdhc Мемориски Картички. Со класа 10 uhs-I / UHS-1 спецификација и до 90mb / s* брзини на пренос тие се дизајнирани да се користат таму каде што брзите мемориски картички се клучни, снимајќи Слики со Висока Резолуција и Целосно HD видео додека обезбедуваат непречена репродукција на видео без никакво заостанување или испуштени рамки. Идеален ако ви треба мемориска картичка Со Високи Перформанси за Вашиот Куршум или Акциона Камера. Значи картичката може да се користи во различни дигитални уреди доаѓа со SD адаптер Со Целосна Големина во кој можете да ја слотирате вашата микро sdhc картичка, а потоа за возврат адаптерот во други уреди кои имаат слот ЗА SD картичка со целосна големина. Испорачано Во Запечатено Зелено Пакување Овие Мемзи Про мемориски картички Се Сосема Нови и доаѓаат поддржани од нашата 5-Годишна Гаранција. * Брзина на пренос ДО 90 MB/s (брзина на запишување помала), врз основа на внатрешно тестирање; перформансите може да бидат помали во зависност од уредот домаќин. За да обезбедите компатибилност, препорачуваме вашиот уред да ја има инсталирано најновата верзија на софтвер или фирмвер.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди