.

.

New
Икреатин Ѕид Приклучок ПО Инјектор со 48v Напојување 802.3 аф За Повеќето Cisco/Polycom/Aastra Телефони И Многу Повеќе

Икреатин Ѕид Приклучок ПО Инјектор со 48v Напојување 802.3 аф За Повеќето Cisco/Polycom/Aastra Телефони И Многу

DEN 159.68

Тековен
Во продавницата

Далечински моќ По Уред ПРЕКУ МАЧКА5,6,7 Кабел до 328.1 стапки(100 метри). 3af Напојување преку Етернет СО 48v Напојување, тип на ѕиден приклучок ВО САД. Влез 100-240ВДЦ, Излез : 48в 24в пасивен По Излез. Краток Спој, Над Струја И Над Напонска Заштита. Компатибилен со повеќето 10/100 Mbps IP камера, IP телефон, безжична IP точка и други по уреди. "Забелешка : овој по инјектор се користи само за 10/100mbps мрежа. Инјекторот Икреатин По може да ви заштеди пари со користење на постоечка етернет линија за испорака на податоци и моќност. Инјекторот Icreatin Po E лесно може да го поврзе секој ieee 802.3 аф-компатибилен уред со не-poe lan прекинувач порта. Овој По Инјектор може да се користи за поврзување на безжична пристапна точка, IP телефон, мрежна камера или кој било ieee 802.3 af напојуван уред со LAN прекинувач. Намалете Ги Трошоците за Ожичување со Инјекторот икреатин По можете драматично да ги намалите трошоците за жици со напојување на уредите преку вашата постоечка етернет линија, наместо да извршувате нови далноводи за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. За да го користите овој инјектор По, се што треба да направите е да го поврзете Инјекторот икреатин По со приклучокот ЗА прекинувач ЛАН, а потоа да го користите вашиот постоечки Етернет Кабел за да испорачате еднонасочна струја и податоци на вашиот уред. Заштитете Ја Вашата Опрема Сега кога работите со еднонасочна СТРУЈА на вашата мрежна опрема преку Кабелот Cat5, треба да бидете сигурни дека вашите уреди се заштитени од проблеми со напојувањето. Инјекторот икреатин По е дизајниран со заштита од краток спој Преку Заштита Од Струја и Над Напон, одржувајќи ги вашите уреди безбедни. Исто така, ги штити вашите производи од преоптоварување над 500m A и високи напони што надминуваат 50 Vdc. Спецификации 2 rj45 етернет порти 48 V 0.5 излезна моќност, напојување : V+ 4,5; V-7,8; Датум : 1,2, 3,6 стапка На Податоци : 10100mbps Испорачуваат моќност до околу 328,1 стапки (100 метри) Поддршка 100-240vac напон влез Што Во Кутија? 1 х САД волмаунт По инјектор".

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди