.

.

New
Рико НПНТ6101 Стл Кардинали Мека Чувствува 12 Х 30 Знаменце Со Заглавие Картичка

Рико НПНТ6101 Стл Кардинали Мека Чувствува 12 Х 30 Знаменце Со Заглавие Картичка

DEN 3.00

Тековен
Во продавницата

Чувствував Произведено во САД и Увезено. ТИМСКА ГОРДОСТ-Навивачите ја покажуваат вашата тимска гордост со овој прекрасен ѕиден знаменце со филц. ПРИКАЗ И ГОЛЕМИНА : Ставете го вашиот знаменце во вашата спална соба, канцеларија, пештера, дневна соба или кујна за да ја покажете гордоста на вашиот тим. Чувствував Банер Мерки на 12" х 30 " инчи. Тоа не е збор што се користи лесно овие денови. Но, во текот на последните 75 години, Рико Индустрии заработи неспоредлива репутација за доверба и интегритет меѓу своите клиенти, продавачи и врсници во индустријата. Основана Во Мај 1944 година од тројца роднини имигранти, Рико Индустри започна со производство на паричници од старо кожа. Втората генерација ја продолжи оваа традиција на напорна работа и одлична услуга бидејќи Рико стана врвен снабдувач на паричници со приватни етикети на разни големи трговци Во Сад. Нејзината репутација како продавач ги натера тие клиенти да Побараат Од Рико да дистрибуира производи на други компании, вклучително и многу спортски лиценци – кои рико исто така стана во 1984 година-продолжувајќи кога третата генерација започна да работи со семејниот бизнис. Рико купи една од тие други компании во 2000 година, Таг Експрес, подобрувајќи ја својата испорака и услуга за да стане еден од најдобрите носители на лиценци за нфл, МЛБ, НБА, НХЛ и многу колеџи и универзитети. Како што четвртата генерација се приклучи на бизнисот, компанијата порасна со уште две аквизиции во 2009 Година – Промоции И Ознаки На Големата Лига По Дизајн. Во 2013 Година Рико го лансираше својот прв бренд, СПАРО, почнувајќи од линија модерни часовници со лиценца за спорт. Подготвен за континуиран раст во годините што претстојат, Рико Индустрии ги задржа И секогаш ќе ги задржи тие вредности со кои започна-кажувајќи ја вистината, гледајќи работа до крај, одржувајќи ги своите ветувања – блиску до срце.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди