.

.

New
Невидлив Цинк Светлина Затемнети Дневна ОБЛЕКА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30+ - Дневен Крем Со Заштита од Сонце &засилувач; Чиста Основа за спречување на Појава На Предвремено ?

Невидлив Цинк Светлина Затемнети Дневна ОБЛЕКА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30+ - Дневен Крем Со Заштита од Сонце &засилувач;

DEN 3.00

Тековен
Во продавницата

Невидлив цинк светло затемнета дневна ОБЛЕКА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30+ обезбедува покриеност 3 во 1 со минерална крема за сончање, дневен навлажнувач и чиста основа Помага во намалување на видливите знаци на стареење преку хиперпигментација и заштита од фотографирање. Високо во protection и УВБ заштита. Лесна затемнета крема за сончање со ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30+. Минералниот штит ја одржува вашата кожа заштитена цел ден. Невидлива Дневна ОБЛЕКА Со Цинк Со ЗАШТИТЕН ФАКТОР 30+ е лесен навлажнувач и шминка за сите типови кожа погодни за сите прилики. Користејќи микронизиран цинк оксид, нашата формула помага да се негува, заштити и спречи појавата на предвремено стареење од штетните УВ зраци со заштита од широк спектар, вклучувајќиv + УВБ. Овој производ ќе ја остави вашата кожа да се чувствува мека и заштитена додека затемнетата формула дава изглед на кожа со природен изглед. Тој Е Без Суровост и дава Висока заштита од & И УВБ. Погоден за сите типови кожа и лесно триење Изјавите во врска со додатоците во исхраната НЕ се оценети од фда и не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест или здравствена состојба. Правно Одрекување-Изјавите во врска со додатоците во исхраната НЕ се оценети од ФДА и не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест или здравствена состојба.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди