.

.

New
Комплет За Замена На Главата за Печатење ЗА Hp Officejet Pro 8218 8216 8210 8200 8745 8740 8730 8728 8725 8720 8718 8716 8715 8710 7740,Замена На Печатачот Делови Глава За Печатење Глава За Печатење

Комплет За Замена На Главата за Печатење ЗА Hp Officejet Pro 8218 8216 8210 8200 8745 8740 8730 8728 8725 8720 8718 8716

DEN 265.60

Тековен
Во продавницата

Компатибилни Модели : главата за печатење е компатибилна за канцелариски Авион со кс за 8218 за 8216 за 8210 за 8200 за 8745 за 8740 за 8728 за 8725 за 8720 за 8718 за 8716 за 8715 за 8710 за 8700 за 7740, ве молиме потврдете дали е соодветен за вас пред да купите печатач Абс Материјал : куќиштето на главата за печатење е направено од СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, што е попогодно за носење. Може да остане мала количина мастило на главата за печатење, што е нормално и не влијае на употребата на главата за печатење. Лесна Инсталација : замената на главата за печатење не бара никакви додатоци и расклопување и може да се инсталира и користи директно без оштетување на оригиналната машина. Бидете внимателни при инсталирање на млазницата, задолжително прекинете ја струјата пред да ја оставите. Ригорозно Тестирање : главата за печатење се тестира пред да ја напушти фабриката за да се обезбеди излез со високи перформанси на секој сет додатоци. Високи Перформанси : чипот за глава за печатење може побрзо да ги идентификува касетите со мастило, главата за печатење непречено се исфрла, заштитувајќи го печатачот и печати јасно и светло. Како Да Се Користи : Користете По Инсталацијата Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Замена На Главата За Печатење : Абс Опсег На Примена : За Канцелариски Авион СО КС за 8700 за 8715 за 8720 за 8725 за 8730 за 8740 за 7740 за 8200 Список На Пакети : 1 глава За Печатење.

Останатите карактеристики

Item Type:
Printhead Replacement
Material:
ABS
Scope of Application:
For HP Office Jet for 8700 for 8710 for 8715 for 8720 for 8725 for 8730 for 8740 for 7740 for 8200
Package List:
1 x Print Head :
Обновено

Слични понуди