.

.

New
Зајачко Тактичко Куче Темперамент За Големи Кучиња, Воено Куче Темперамент Со Рачка, Не-Повлечете Услуга Куче Елек Со Моле &засилувач; Јамка Панели, Прилагодливи Ку

Зајачко Тактичко Куче Темперамент За Големи Кучиња, Воено Куче Темперамент Со Рачка, Не-Повлечете Услуга Куче

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Голем Елек За Молови За Кучиња : Обем На Вратот : 24,8" - 34,6 "(63-88см), Обем На Градите : 31,5" - 41,3 "(80 - 105см), Должина На Стомакот : 135 См), Должина На Грбот : 11,4 " (29 см). Идеален за Големи Раси како германски Овчар, Белгиски Малиноа, Златен Ретривер, Хаски, Лабрадор, Акита итн. Професионален работен елек за кучиња за службени, полициски или воени кучиња, но исто така добар за лов и сите кучиња придружници на отворено. Воено-стандарден Материјал : Тежок елек изработен ОД Најлон ОД 1050д со цврсти шевови за дополнителна издржливост и носливост, погоден за секаква употреба на терен. Две Метални Токи на Рамената можат да поднесат голема сила на влечење, осигурувајќи дека вашето куче е безбедно искористено за време на тренингот, ловот, работата и сите други прилики. Добро обложена во секоја точка на оптоварување под притисок за да ја заштити кожата на вашето куче, додека воздушната мрежа што дише го одржува вашето куче проветрено и удобно. Практичен Дизајн за Разноврсна употреба : Моле систем опремен од двете страни за торбички, шишиња со вода и тактички запчаници за кучиња. Повеќе Панели За Куки И Јамки за морални закрпи и значки за да ја покажат личноста на вашето куче. Широк спектар на употреба за лична услуга, спроведување на законот, лов или рекреација на отворено. Максимална Контрола И Безбедност : безбедносниот ремен за Кучиња има 2 Метални Точки за Прицврстување На Поводник за побезбедни прошетки со кучиња - Еден Преден Клип За контрола Без Влечење или обука за кучиња и Еден Заден Клип за секојдневно одење или џогирање. Засилена горна рачка за дополнителна контрола и лесна помош за кревање и во општи и во предавнички ситуации. Лесна Употреба Со Целосно Прилагодување : облечете го и соблечете го овој лесен ремен за кучиња со 4 токи за брзо ослободување без проблеми. 5 целосно прилагодливи ремени (2 Рамо, 2 Гради, 1 Стомак) овозможуваат цврсто вклопување со максимална подвижност.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди