.

.

New
Gigabyte AMD Radeon RX 6800 XT ИГРИ OC 16g Графичка Картичка, 16gb На GDDR6 Меморија, Напојува СО AMD RDNA 2, HDMI 2.1, WINDFORCE 3x Систем За Ладење, GV-R68XTGAMING OC-16GD

Gigabyte AMD Radeon RX 6800 XT ИГРИ OC 16g Графичка Картичка, 16gb На GDDR6 Меморија, Напојува СО AMD RDNA 2, HDMI

DEN 11199.84

Тековен
Во продавницата

Дигитална Максимална Резолуција : 7680х4320Фактор на форма : АТХ. Напојува ОД RDNA2 Radeon RX 6800 XT. Интегриран СО 16gb GDDR6 256-битен мемориски интерфејс. WINDFORCE 3x Систем ЗА Ладење со алтернативни вентилатори за предење. Ладење на екранот. Графен нано лубрикант. Заштита метална задна плоча. Зголемете Го Часовникот : до 2285 MHz (референтна картичка : 2250 MHz). Игра Часовник : до 2045 MHz (референтна картичка : 2015 MHz).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди