.

.

New
Тенџере со акции Со Капак 4 Литри-Големо Тенџере За Готвење-Големо Тенџере За Супа Со Капак - Тенџере За Готвење Од Нерѓосувачки Челик-Тежок Индукциски Тенџере За Чо

Тенџере со акции Со Капак 4 Литри-Големо Тенџере За Готвење-Големо Тенџере За Супа Со Капак - Тенџере За

DEN 1.67

Тековен
Во продавницата

ТЕЖОК И ЦВРСТ И ЗДРАВ Големиот сад за залихи 4 литри е изработен од супериорен, нетоксичен и нерѓосувачки челик за храна и добро дизајниран за вообичаена употреба во секое домаќинство. Надградената дебелина и арматурниот прстен на врвот на телото ќе спречат деформирање на садот за готвење и предизвикување истекување на воздухот при маневрирање. Овие садови за готвење ќе издржат различни услови за готвење и се поцврсти за безбедно движење низ кујната. КОМЕРЦИЈАЛНА ОЦЕНКА. Според строгите стандарди за индустриски дизајн, тенџерето за супа од нерѓосувачки челик без никел ги содржи најновите три-слојни градежни техники на дното, додека не остава празнина. Обезбедува брза, па дури и дистрибуција на топлина, спречува нечистотија и корозија и го продолжува работниот век. Тешките навртки од нерѓосувачки челик и цврстите рачки ќе спречат изгореници, ќе овозможат удобно и сигурно носење низ кујната. АНТИ-ПРЕЛЕВАЊЕ, ПОВЕЌЕ ЧУВСТВО НА СИГУРНОСТ. Големото тенџере е опремено со потонат и цврсто вклопен капак од нерѓосувачки челик за да спречи прелевање на супа. Во споредба со нестабилноста на стаклото за калење, нашиот сад за чорба ви дава поголема безбедност бидејќи е безбеден за рерна До 260°F. Три дупки за пареа На капакот ќе ја задржат И дистрибуираат топлината рамномерно, ќе го ослободат воздушниот притисок за да спречат експлозија додека врие и да избегнат изгореници при отворање на капакот. ФОКУСИРАЈТЕ СЕ НА СЕКОЈ ДЕТАЛ.Тенџерето за супа е одлично полирано со четки и внатрешно и надворешно, сите еусури стилски и елегантен изглед, долготраен квалитет и чист без напор. Навртките во внатрешноста се дизајнирани со материјал отпорен на истекување и отпорен на корозија за заклучување на оригиналниот вкус и вкус. Ознаката за мерна скала обезбедува попрецизно, поудобно и научно готвење. ФОКУСИРАЈТЕ СЕ НА СЕКОЈ ДЕТАЛ.Тенџерето за супа е одлично полирано со четки и внатрешно и надворешно, сите еусури стилски и елегантен изглед, долготраен квалитет и чист без напор.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди