.

.

New
Удобна Маска За Очи За Пакување Мраз За Завиткување На Главата За Подуени Очи Олеснување На Мигрена

Удобна Маска За Очи За Пакување Мраз За Завиткување На Главата За Подуени Очи Олеснување На Мигрена

DEN 2.00

Тековен
Во продавницата

Природната капа за олеснување на мигрената со ладна терапија е единствена во својот дизајн со форма од 360° Капа нема тврди инсерти или велкро. Само повлечете ја оваа ладна облога преку очите, лицето и главата. Одлично за напнатост на очите, кранијалните, лицето и ослободување од стрес. Производите се идеални за оние кои често добиваат мигрена и главоболки. Додека лежите во кревет или на кауч удобно со производот на главата, неговиот мек дизајн на гел нема да изврши непотребен притисок врз одредени области како што е тврда влошка за пакување мраз. Тоа е удобна маска за очи што се протега на мраз за подуени очи. Лесен за употреба и повторна употреба. Едноставно замрзнете во вклучената патент торба 2 часа помеѓу употребата. Неговиот густ гел и темна боја, исто така, го прават совршено олеснување за главоболки и мигрена. Овој природен лек лесен за употреба ладно пакување е безбеден за секојдневна употреба и подготвен во замрзнувач секогаш кога ќе се појави главоболка или мигрена. Еластична компресија : усвојува двојна еластична компресија на шиење, која е погодна за секое лице, глава и око. Оваа капа е една големина одговара на сите. Ладна Компресија : еластичното капаче за ладна компресија обезбедува 360 степени на ладно чувство, само повлечете го овој ладен пакет до очите, лицето и главата. Мек Гел : кога лежите удобно на креветот или софата и го носите производот на главата, дизајнот на мекиот гел нема да изврши притисок врз одредени области како што се тврди влошки од мраз. Широк спектар на употреба : безбеден за секојдневна употреба, може да се замрзне за време на мигрена. Маските/капачињата за компресија ефикасно го поддржуваат и компресираат лицето, очите и главата.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди