.

.

New
Сулпек 100 Парчиња Обвивки За Нокти Од Фолија, Отстранувач На Нокти Од Алуминиумска Фолија Со Претходно прикачени Влошки Без Влакненца, Отстранувач За Акрилни/УВ / Г?

Сулпек 100 Парчиња Обвивки За Нокти Од Фолија, Отстранувач На Нокти Од Алуминиумска Фолија Со Претходно прикачени

DEN 2.67

Тековен
Во продавницата

Изработени од висококвалитетна издржлива и силна алуминиумска фолија со вградена абсорбента подлога, тие ќе помогнат да се заштити вашата кожа од оштетување од ацетон Овие обвивки се врежана фолија со професионален квалитет со подлога за влакненца. Ние нудиме различни количини за да одговараат на сите барања. Работи многу подобро од алатката за пластична штипка и садот за натопување, гел-лак за нокти. Тие се едноставни за употреба, само додадете мала количина ацетон или отстранувач на секоја подлога пред да ја завиткате околу врвот на прстот. Широка употреба за прсти и прсти, отстранувач на лак за лак за патување може да се земе додека сте на одмор, одлично за отстранување на лепак кога користите акрилни нокти. Големина На Обвивка за нокти : 9 х 6,5 см/3,54 х 2,56 инчи. Отстранувач на Обвивки за Нокти од 100x фолија. Ставете ја течноста за отстранување лак во средниот памук. Осигурајте се дека вашите нокти се во совршен контакт со памучниот дел. Завиткајте го околу ноктите. Откако ќе почекате околу 10-15 минути, лакот ќе омекне. Нежно отстранете ја фолијата и отстранете го преостанатиот гел со стапче за кутикули. Измијте ги рацете со вода. Пакет со голема Вредност : Содржи 100 професионални суви обвивки за отстранување фолија кои ќе траат 10 маникир и е погоден за прсти и прсти.(Решението за отстранување не е вклучено). Дизајн на големина : фолиите се дебели и долги за да се вклопат на прстите и прстите и лесно се завиткуваат. Тие добро го држат отстранувачот на лак за добро да се впијат, отстранувајќи го гел-лакот за кратко време. Висококвалитетен Материјал : овие средства за отстранување лак се изработени од висококвалитетна алуминиумска фолија и памук. Тие се нетоксични и невкусни, што може да ја заштити кожата и да го намали контактот помеѓу ацетонот и кожата, што е хигиенско и безбедно. Лесен За Употреба : Истурете одредена количина отстранувач на лак на памучната подлога, цврсто завиткајте ги обвивките за нокти од фолија околу прстот, почекајте 10-15 минути, а потоа внимателно отстранете ја фолијата од прстите, површината на ноктите ќе омекне.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди