.

.

New
СОЛПЕКС Соларни Чекор Светла 16 Пакет, Соларни Надворешни Светла За Ограда, IP65 Водоотпорен Соларен Погон НАДВОРЕШНИ LED Светла ЗА Палуба Трем Скалила Огради Палуба Д?

СОЛПЕКС Соларни Чекор Светла 16 Пакет, Соларни Надворешни Светла За Ограда, IP65 Водоотпорен Соларен

DEN 879.84

Тековен
Во продавницата

€2023 Нова Генерација ● соларното светло на палубата има поголем соларен панел и две насоки на осветлување, со вкупно 6 Led Диоди Овие соларни светла не само што можат да ја осветлат вашата ограда, скали, скали, градина, двор на повеќе начини (Горна и Долна), туку и да создадат убав амбиент на вашиот имот со совршен топол сјај (топла бела ЛЕР СО температура НА бојата 3000К). ●Режим на соларна Енергија И Автоматско Работење ● градинарското светло се напојува Со Соларна Енергија, што значи бесплатна електрична енергија и без жици. Ослободете ги рацете за вклучување/исклучување на светлата цело време бидејќи овие специјални светла за соларна декорација автоматски ќе се вклучат во самрак и ќе се исклучат во зори. €IP65 Водоотпорен За Гаранција, ние ветуваме 90-Дена Пари Назад, ако не сте задоволни со соларни светла. Вклучени батерии.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди