.

.

New
Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со следната база 512GW стакло заштитник, 9H хибриден стаклен стаклен екран заштитник на пластика

Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со следната база 512GW стакло заштитник, 9H хибриден стаклен

DEN 207.84

Тековен
Во продавницата

Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибридна стаклена стаклена екранот е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Next Base 512 GW Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибридна стаклена стаклена екранот е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Next Base 512 GW. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. FX-хибридно-стакло пластично стакло заштитен филм од Atfolix, ултра тенок и супер тврд, компатибилен со следната база 512 GWTHE FX-хибридно-стакло стакло целосно го редефинира предметот на заштитата на екранот благодарение на уникатниот материјален состав : Развој на овој исклучително тврд ( Цврстина на моливче од 9 H) и отпорно стакло / пластичен материјал овозможува да се произведат особено заштитници на тенок екран.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди