.

.

New
Дуравент 8ДТ-36ССЦФ 8 Внатрешен Дијаметар-Дуратех Класа А Оџак Цевка-Двојно W, Нерѓосувачки Челик

Дуравент 8ДТ-36ССЦФ 8 Внатрешен Дијаметар-Дуратех Класа А Оџак Цевка-Двојно W, Нерѓосувачки Челик

DEN 6551.04

Тековен
Во продавницата

36 " Големина 8 " Внатрешен Дијаметар. 10" Надворешен Дијаметар. Изработени од Нерѓосувачки Челик. Дизајниран за апарати кои се тестирани и наведени за употреба со систем за оџаци од 2100°FT, како што се печки на дрва, камини, печки, котли, опсези, бојлери или други апарати поттикнати од дрво, нафта, јаглен или гас. Достапно во нерѓосувачки челик (5"-8" СС)или галвалум (6"-8" ГА) надворешна обвивка и внатрешен ѕид од нерѓосувачки челик со врски за заклучување. Дуратех 24", 36", 48" и 60 " цевка за оџаци достапна со дополнителен заштитен картонски филер (ЦФ) за испорака.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди