.

.

New
Пионерска Елита SC-LX704-9.2-Ch МРЕЖА AV Приемник СО IMAX Подобрена/Работи Со SONOS/Dolby Atmos, Црна

Пионерска Елита SC-LX704-9.2-Ch МРЕЖА AV Приемник СО IMAX Подобрена/Работи Со SONOS/Dolby Atmos, Црна

DEN 415.84

Тековен
Во продавницата

Mcacc Pro, врв на технологијата за Автоматско Подесување на пионерската соба, ги анализира карактеристиките на фазата и групното одложување за прецизно да ги контролира разликите во фазите помеѓу звучниците Mcacc Pro ги коригира фазните разлики во сите опсези и сите канали, од фазната разлика во оригиналниот аудио материјал до звукот што се емитува од звучниците. SC-LX704 Е подобрен IMAX, Сертифициран да го испорача моќниот звук исто како што е наменет Од Режисерот и да обезбеди извонредно искуство во вашиот домашен театар. Два 384 k Hz/32-битни Ess DACs (ES9026 PRO), исти како оние што се користат За пионерите pd-70 AE SACD плеер, се користат за сите канали. Со исклучително прецизна Конверзија D/A и висок Сооднос S/N, DAC обезбедува моќен звук полн со богати детали. SC-LX704 е компатибилен со 7. 4ч конфигурација На Долби Атмос. Можете да репродуцирате објектно-ориентиран звук во мазни, закривени движења или реално тродимензионално движење над главата од врвните звучници. Другите аудио кодеци како ШТО се PCM и DSD може да се мешаат со Помош На Dolby Surround за уживање ВО 3d опкружувачки звук. DTS : X е аудио кодек од следната генерација ОД DTS што користи аудио базирано на објекти за да овозможи нови извонредни и интерактивни аудио искуства. Бидејќи DTS : X може автоматски да го прилагоди звукот на постојните канали и системот на звучници, не е потребен специфичен распоред на звучниците. Доживејте извонреден звучен пејзаж со неверојатно богат и жив звук. Другите аудио кодеци како ШТО се PCM и DSD може да се мешаат со Помош НА DTS Neural : X за уживање ВО 3 D опкружувачки звук.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди