.

.

New
Стадеа СВП108К Влажен Камен Мелница Гранит Влажни Полирање-5 Променлива Брзина Влажни Полирање Мелница Комплет Со Дијамант Гранит Полирање Влошки

Стадеа СВП108К Влажен Камен Мелница Гранит Влажни Полирање-5 Променлива Брзина Влажни Полирање Мелница Комплет Со Дијамант

DEN 0.33

Тековен
Во продавницата

Стадеа Влажен Полирач (SWP101 K, Дел# SWPW05 SPRA00581 P) Стадеа Серија Ултра Д-Влажни-5" Флексибилни Дијамантски Полирачки Влошки (Дел# DPPW05 ULTD503 K7 P) - Сет од 7 (Ронки 50, 100, 200, 400, 800, 1500, 3000) дизајниран за Полирање На Гранитна Површина и Рабови. Работи извонредно и на работ на мермер, Бетон, Кварц, Кварцит и полирање на површината. Стадеа Серија Стандард А-Флексибилни-5" Гумени Подлога (Дел# BRB05 STDA00581 P). Handономски дизајнирана рачка - за удобно држење и најдобри перформанси за полирање. Преден Врв Д-Рачка-Горна Д-Рачка За изработка на камен, Странична рачка за Општа намена. Предна Страна-Рачка-Амбидекстрозна Странична Рачка - лева десна рака употреба за мелење за полирање за општа намена. Рачка за грб-Ergономски дизајн за лесно држење и контрола. Прилагодете го протокот на вода. Запрете го протокот на вода. Лесен пристап до долги шалтери. Лесно маневрирање. Гранитна Површина и Полирање На Рабовите. Мермер, Кварц, Бетон, Кварцит Камен Раб и Површина полирање. Комплет од 7 парчиња - 5" дијамантска подлога за полирање за завршница со висок сјај. Гумена подлога за подлога за полирање на работната површина. Вода Црево Адаптер. Капак На Менувачот. Странична Рачка. Јаглеродни Четки . 5" Подлога За Поддршка. 7 Парчиња - 5" Дијамант Влошки Во Собата. Стадеа 5" Влажни Камен Мелница Полирање СО DTM+ моторни опрема систем карактеристики подобрена моќ и оптимална брзина потребни за камен гранит бетон влажни полирање или сува полирање; Камен Гранит влажни Полирање, Променлива контрола на бирање за да одговара на брзината на било камен полирање процес, Минимум ВРТЕЖИ во МИНУТА : 700; Максимална ВРТЕЖИ во МИНУТА : 3000. Комплетот Вклучува Ултра Влажни влошки за полирање со дијаманти Од 5 инчи од 7 влошки дизајнирани за полирање Со Гранит и тврди камења (Кварц). Исто така, вклучува 5" полуфлексибилна кука и јамка гумена подлога за поддршка со 5/8" 11 конец. 7 парчиња гранитни влошки за полирање се по една за гриз 50, 100, 200, 400, 800, 1500, 3000. Designономски зафат-големина, долга, надвор од јадрото, мека задна рачка дизајн пренесува минимална тежина на полирање на задната рачка минимизирање на заморот на грбот и ова заедно со иновативниот дизајн на тешки полирачи заедно ја пренесува тежината на машината на површината за полирање на камен бетон за да го зголеми притисокот на полирање природно помагајќи им на подобрените перформанси на полирање и го минимизира заморот на задната рака; рачката надвор од телото ја елиминира блокадата на раката за вентилација на воздухот, зголемувајќи ги перформансите и издржливоста на моторот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди