.

.

New
ГАЈИНГ 1/4 Нпт Цврста Месинг Воздушна Спојка И Комплет За Приклучок, Фитинзи За Компресор За Воздух, 1 Машка Спојка И 1 Женски Приклучок 3 Машки Приклучоци, 5 парчиња Фи

ГАЈИНГ 1/4 Нпт Цврста Месинг Воздушна Спојка И Комплет За Приклучок, Фитинзи За Компресор За Воздух,

DEN 0.67

Тековен
Во продавницата

ВКЛУЧЕНИ 5 ПАРЧИЊА : Стандардна нишка 1/4" НПТ и тело 1/4", Машка спојка 1*1/4", машки приклучоци 3*1/4" НПТ, женски приклучок 1*1/4" НПТ ЦВРСТ МЕСИНГ : не месинг слој,туку 100% цврста контракција на месинг(Освен внатрешните топчести лежишта),овие фитинзи против ' рѓа и антикорозија се исклучително издржливи и долготрајни што ги прави одличен избор за секој со компресор за воздух. ТИП НА КОНЕКТОР : Индустриски тип, познат и како М-Стил(тип Д), компатибилен со индустриски/м-Стил/тип Д воздушни фитинзи. СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ : Стандардна нишка од 1/4" НПТ и 1/4 " тело, Максимална препорачана температура од 250 степени Целзиусови, максималниот работен притисок е 300 пси, р лесен за поврзување и исклучување, едноставно притиснете за поврзување, повлечете го ракавот назад за да го отстраните. АПЛИКАЦИЈА : погоден за многу пневматски алатки, како што се компресори за воздух, пиштоли за дување воздух, воздушни клинци, машина за перење под притисок,црево за воздух, Идеално за секоја продавница или гаража за брзо и безбедно исклучување на цревата за воздух. овој комплет за воздушна спојка и приклучок од 5 парчиња е изработен од издржливи материјали : цврст месинг, А не МЕСИНГ СЛОЈ, А не МЕСИНГ ПОЗЛАТА НА ЧЕЛИК. Заменливи со повеќето производители.Врска Повлечете Ракав (Прирачник); Навој Спецификации. 1/4 инчен НПТ вклучуваат 1 машки спојка, 1 женски приклучок, 3 машки приклучоци.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди