.

.

New
IYEBRAO 2 Пакет Машки УВ Заштита Сонце Шапка Со Вратот Размавта Лето Преклопување Мрежа Boonie Капа За Риболов Пешачење Градина Работа

IYEBRAO 2 Пакет Машки УВ Заштита Сонце Шапка Со Вратот Размавта Лето Преклопување Мрежа Boonie Капа За Риболов

DEN 351.84

Тековен
Во продавницата

100% Најлон Затворање на бравата. Миење Раце Само. ●Материјал и Големина€ : 100% висококвалитетен најлон, мек дише и брзо сушење.Една големина прилагодлива од 22,8" -24",главата помеѓу 7 1/4-7 3/5 е удобна. ●Заштита Од сонце И дише q : UPF 50+ шапка со широк раб со размавта на вратот, држете го сонцето од главата, лицето и вратот.Големиот мрежен дизајн, ја прави шапката особено дише. ●Лесен и Пакетлив€ : Летната капа е само 3oz, оваа тежина е многу удобна за носење.Дизајнот на пакување е погоден за да го земете со вас или да го фрлите во вашата торба. ●Ветроупорен и Водоотпорен Q : шапката е со прилагодување на бравата и прилагодлив ремен за брадата за ветровити услови.Водоотпорниот материјал овозможува да се користи дури и во лесни дождливи денови. ●Загарантирано : ако не ви се допаѓа нашата капа, или што и да е, ве молиме контактирајте не, ние веднаш ќе ви ги вратиме парите и можете да ја задржите шапката, без прашања. Тоа е нашето ветување. Летото е одлично време за истражување на сето она што природата може да го понуди, а пешачењето е одличен начин да вежбате додека одвојувате малку време за да го откриете патот што помалку го патувате. Како што деновите стануваат подолги (и потопли), сепак, ќе сакате да бидете сигурни дека ги имате главата, лицето и вратот заштитени од елементите. Овие капи ОД ИЈЕБРАО вршат двојна должност, заштитувајќи ве од сонцето со широкиот раб и водоотпорната ткаенина ви овозможува да носите на отворено. Неговата лента што ја отстранува потта и отворите за мрежа ќе ја одржат вашата глава убава и ладна и во текот на денот. Ние инсистираме да обезбедиме безбедносни и удобни производи за Љубителите на Отворено. Одлично за лов, риболов, пешачење, пешачење, качување и други активности на отворено.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди