.

.

New
Ангжили Превртени Коректори на Брадавиците за Доење Или Жени, Коректор На Рамни И Срамежливи Брадавици за Со Патна Кутија, Силиконски Материјал, 1 Пар

Ангжили Превртени Коректори на Брадавиците за Доење Или Жени, Коректор На Рамни И Срамежливи Брадавици за Со Патна Кутија,

DEN 1.33

Тековен
Во продавницата

Quality МАТЕРИЈАЛ : Изработен Од Издржлив, Мек и медицински силиконски материјал, без товар за чувствителна кожа,удобен ●ОДЛИЧНА ФУНКЦИЈА : Нуди безболно и нежно повлекување на превртени или рамни брадавици . Му помага на вашето бебе лесно да се закачи на градите со извлекување на превртените брадавици. ●ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА : Едноставно исцедете го горниот дел и ставете го преку брадавицата пред доењето. Не само што може да користи негативен притисок за влечење и влечење на брадавиците, туку може да биде и прилагодлив на различни агли за користење и е погоден за употреба. Топла вода за перење.Јачината на привлечноста може да се прилагоди со флексибилниот стискач. }НЕВИДЛИВ ДИЗАЈН : Коректорот на Брадавиците може лесно да се сокрие под градникот и другата облека по носењето, без да влијае на изгледот.Суптилно го користите ова на работа, тие се вклопуваат под вашата облека без да бидат известени. Што ДОБИВАТЕ : 1 пар коректори на брадавиците, двете страни се коригираат истовремено. Дојдете со торбичка за складирање, бидете сигурни во складирањето. >Спецификација : Големина : внатрешната диа. & надворешната диа. Висина : 0,99 Во Материјал : Силиконски гел применлив корисник : Жени со превртени или рамни брадавици. Жените се подготвуваат за доење. Како да се користи : 1, Држете го коректорот Со палецот и средниот прст. 2, Притиснете Со показалецот за да го исцедите воздухот за да генерирате сила на вшмукување. 3, Ставете Ја брадавицата и полека ослободете го прстот. >Внимание : 1, ве Молиме нанесете крем или лосион на чувствителната област, за да ја подобрите флексибилноста на кожата и да ја задржите да цица подолго време. 2, ве Молиме нанесете крем или лосион на коректорот што ќе го користите. 3, пред доење, притиснете го коректорот и ставете го на брадавицата за да ја извлечете брадавицата. 4, ако премногу силно го притиснете коректорот за да ја извлечете брадавицата, тоа може да предизвика болка. Во овој случај, нежно притиснете го коректорот, не подолго од 15 секунди за секој пат.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди