.

.

New
Јидакс 2 Парчиња Апстрактно Сино Работно Капаче Со Копчиња и Вратоврска Со Лента За Долга Коса

Јидакс 2 Парчиња Апстрактно Сино Работно Капаче Со Копчиња и Вратоврска Со Лента За Долга Коса

DEN 3.33

Тековен
Во продавницата

100% Полиестер Материјал за дишење : Буфантната капа е изработена од полиестер што дише, лесна ткаенина што дише. Растегливиот материјал нема да ви предизвика главоболка. Можете лесно да ја носите оваа капа со копчиња 14 часа директно. Меката лента за пот ќе ја апсорбира целата пот за да го одржува челото свежо и удобно дури и во лето. Копчињата се направени од пластика, која е стабилна. Прилагодлива големина : има само една големина, но еластичната лента на капачето за чистење го прави да одговара на повеќето облици на главата, вклопувањето е одлично, не се лизга надолу и добро се вклопува во главата. Шапката за чистење ја одржува вашата фризура за време на работата и ја одржува главата чиста и уредна. Не ви паѓа над челото, ниту возете нагоре преку линијата на косата. Торбичка за опашка : Работна капа со малата торбичка за опашка за вашата кратка или долга густа коса. Лента врски на грбот да се стави на косата и држете се што е во место. Немате проблем да ја туркате косата во џеб. Работната капа останува на место и одлично се вклопува и ја држи вашата коса без да ве боли главоболка. Дизајн со Копче : копчињата за заштеда на уши се совршено. Хируршкото капаче со копчињата на страните може да го врзува јажето на маската,да го преживее товарот на увото.Тие се удобни за 12-часовни смени. Атрактивен Дизајн : Кажете збогум на здодевната капа за нега, обезбедуваме обилна шема за избор, како што се лак, круна, љубов, срце, пеперутка, роза, мачка, куче, автомобил, топка, музичка нота, камуфлажа, снегулка и сите видови фестивалски елементи и така натаму. Мора да има некој што ви се допаѓа. Стил : Унисекс Материјал За Работна капа : Полиестер Што Дише, памучна крпа,Големина на пластично копче : Прилагодлива големина, Тежина со една големина : 90гр, што е лесно. Погодна Сезона : Сите сезони Шема : Мулти, Како што се лак, круна, љубов, срце, пеперутка, роза, мачка, куче, автомобил, топка, музичка нота, камуфлажа,Снегулка Пол : Унисекс возрасни, жени и мажи Користи : за да се спречи паѓање на влакната во различна работна средина, погодна за различни потреби.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди