.

.

New
Клето Рејес Ракавици За Обука Со Затворање На Кука И Јамка За Мажи и Жени

Клето Рејес Ракавици За Обука Со Затворање На Кука И Јамка За Мажи и Жени

DEN 1.67

Тековен
Во продавницата

Рачно изработена со најдобра изработка во Мексико Долготрајна подлога од латекс пена за поддршка на зглобовите. Водоотпорните облоги спречуваат влага да влезе во подлогата. Се препорачува за спаринг, тешки кеси и обука. Прикачениот палец спречува повреди на очите и го спречува палецот да биде скршен или истегнат. Рачно изработена со најдобра изработка во Мексико. Долготрајна подлога од латекс пена за поддршка на зглобовите. Водоотпорните облоги спречуваат влага да влезе во подлогата. Се препорачува за спаринг, тешки кеси и обука. Прикачениот палец спречува повреди на очите и го спречува палецот да биде скршен или истегнат. Клето Рејес Кука И Јамка Кожа Обука Боксерски Ракавици се анатомски дизајнирани за соодветна подготовка на вашите раце пред обука. Покрај тоа, поддршката за зглобот спречува свиткување и оштетување на раката за безбеден тренинг. Рачно изработениот кожен ремен со затворање на кука и јамка обезбедува цврсто и побрзо вклопување на ракавицата. Овие ракавици ви даваат најдобра заштита и удобност додека тренирате, вежбате спаринг и вреќи за удирање. Карактеристики : Дизајниран Со најквалитетна кожа. Рачно изработена со најдобра изработка во Мексико. Долготрајна подлога од латекс пена за поддршка на зглобовите. Водоотпорните облоги спречуваат влага да влезе во подлогата. Се препорачува за спаринг, тешки кеси и обука. Прикачениот палец спречува повреди на очите и го спречува палецот да биде скршен или истегнат. Големина : 12 мл. идеален за спортисти под 130 килограми. идеален за спортисти од 130 килограми до 159 килограми. идеални се за спортисти 160 килограми и повеќе.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди