.

.

New
Автомобил Камион Антена Со Вентил Матични Капачиња Американско Знаме, Универзална Возило Краток Замена Јарбол ЗА GMC Chevy Silverado 1500 2500 3500 HD ЛАВИНА Ford F150 F250 F350 Супер Долж

Автомобил Камион Антена Со Вентил Матични Капачиња Американско Знаме, Универзална Возило Краток Замена Јарбол ЗА GMC

DEN 1.00

Тековен
Во продавницата

Големина : само 5,5-инчни антени, кратки, силни и водоотпорни, можат да издржат ветер, снег и перење автомобили, не е лесно да се свиткаат или оштетат Солиден и Издржлив : нашата антена за куршуми е изработена од алуминиум од 6061 палка за максимална цврстина и издржливост, црната тврда елоксирана завршница му дава метална површина отпорна на гребење која е отпорна на временски услови и корозија. Одговара На Повеќето Автомобили : дизајн На Американско знаме, антена во форма на куршум со мазна кривина и мазен изглед. 9 различни адаптер завртки, 2 подлошки, нема потреба да се погледне околу за правото адаптер завртки. Може да се монтира на страната или на врвот на антената. Погоден е за пикапи, теренски возила и други атмосферски возила (Ф-150, Силверадо 2500, ФЈ, Колорадо, Сиера итн. Лесно За Инсталирање : нема потреба да користите никакви алатки, само изберете ги завртките што одговараат на вашето возило и лесно може да се навртуваат на основата на антената за неколку секунди. Вклучува 9 столпчиња со различни големини и дополнителни 4 капачиња за стеблото на вентилот за совршено вклопување. Дајте му на вашиот автомобил поинакво визуелно искуство. Ефикасно Подобрен Прием На Сигнал : внатрешниот материјал за примање сигнал е изработен од висококвалитетна бакарна калем, што може да го подобри сигналот и да ја намали загубата на сигналот. Спроводливоста е двојно поголема од алуминиумот и пет пати поголема од челикот. Одличен прием НА АМ/ФМ без оглед на временските услови. Големина : 5,5 Во Должина од 140 мм. Локација за инсталација : покрив или странична монтажа, замена широка и лесна за инсталирање. Боја : Сребрена/Црна/Црвена/Сина/Златна. Материјал : Премиум алуминиумска легура + Бакар. Нашите Капачиња за Стеблото На Вентилот се дизајнирани со гумен О-Прстен внатре, осигурувајќи се дека создаваат воздушно затегната заптивка. Тие можат да го продолжат работниот век на гумите. Нашите воздушни капачиња за гуми се компатибилни со целото американско стандардно стебло на вентилот шрадер.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди