.

.

New
Професионалци Избор-Летаат &засилувач; Ув Заштита Руно Наредени Чизми 4 Пакет

Професионалци Избор-Летаат &засилувач; Ув Заштита Руно Наредени Чизми 4 Пакет

DEN 901.28

Тековен
Во продавницата

Овие Чизми за Мува се направени од тешка, уникатно дише и ув-заштитна најлонска мрежа која се спротивставува на дамки и брчки Стандардна Големина Напред 12 инчи висок И Назад 13 инчи висок. Голема Големина Напред 13 инчи висок И Назад 14 инчи висок. Цврст и Издржлив. Овие Чизми за Мува се направени од тешка, уникатно дише и ув-заштитна најлонска мрежа која се спротивставува на дамки и брчки. Контурната форма и трите прилагодливи ремени за кука и јамка обезбедуваат совршено вклопување без прекумерно затегнување. Најлонското врзување и засиленото плетење надолу по грбот го спречуваат лизгањето на багажникот надолу по ногата на коњот додека облогата од руно обезбедува оптимална удобност. Полиестерската технологија за рип-стоп ја прави мрежата исклучително цврста и издржлива. Чизмите за летање доаѓаат во 4-пакет за да обезбедат целосна заштита. 30-Дневна гаранција за враќање на парите.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди