.

.

New
RKURCK 10 Засилувачи Термички Прекинувачи, 125/250v AC 32V DC Копче За Притискање Рачно Ресетирање Заштитник За Преоптоварување Прекинувач Прекинувач 10a 5 Пакет

RKURCK 10 Засилувачи Термички Прекинувачи, 125/250v AC 32V DC Копче За Притискање Рачно Ресетирање Заштитник За Преоптоварување

DEN 1.67

Тековен
Во продавницата

Работен напон : 125/250 V AC 32 V DC; рејтинг на моќност : 10a (засилувачи) Компактни, единечни столбови, термички прекинувачи со притискање за ресетирање. Овој прекинувач може да се ресетира по исклучување во одреден временски период, а потоа можете да го притиснете прекинувачот за ресетирање за да го користите повторно. Кога оптоварувањето ја надминува номиналната струја, копчето за ресетирање на прекинувачот автоматски ќе го прекине колото и на тој начин ќе игра улога во заштитата на линијата. Широко се користи во апарати за домаќинство и комерцијални апарати, транспорт, морски, телекомуникации, електрични ленти, аудио-визуелни, медицински, напојувања, индустрија и океанска индустрија. Бр>Карактеристики : - Рејтинг На Струја : 10А - Работен Напон : 125/250В АЦ 32В ДЦ - Нето Тежина : 20гр - Терминали : 2 Пин - Прекинувач Тип : Ресетирање На копче-Вкупна Големина : 28 х 13 х 45мм / 1.77 "(Л*В*Ч) опис На Производот : 1. Кога товарот ја надминува номиналната струја, копчето за ресетирање на прекинувачот автоматски ќе го прекине колото и игра улога во заштитата на линијата. Овој прекинувач може да се ресетира по исклучување во одреден временски период, а потоа можете да го притиснете прекинувачот за ресетирање за да го користите повторно. Компактниот дизајн овозможува конфигурација за заштита на колото со висока густина. Изработени од издржлива пластика, долг работен век. Овој прекинувач за ресетирање на колото за замена може да се користи во различни апликации кои бараат заштита до 10 засилувачи. Копчето за ресетирање на прекинувачот може да се користи за многу апликации. Широко се користи во апарати за домаќинство и комерцијални апарати, транспорт, морски, телекомуникации, електрични ленти, аудио-визуелни, медицински, напојувања, индустрија и океанска индустрија. Вклучен пакет : 5 х 10а Термички Прекинувачи.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди