.

.

New
Тектон Т25 Торкс Хард-Рачка Шрафцигер / Направени ВО САД | ДСТ11250

Тектон Т25 Торкс Хард-Рачка Шрафцигер / Направени ВО САД | ДСТ11250

DEN 1.00

Тековен
Во продавницата

Геометријата На врвот На Торксот се меле до прецизни толеранции за точно вклопување со прицврстувачите Изработени од силен, термички обработен челик, така што врвовите ја задржуваат својата форма со текот на времето. Исклучително издржлива рачка изработена од најлон засилен со стакло се спротивставува на оштетување од екстремни температури, високи удари, горива, маснотии, средства за чистење и растворувачи. Процесот на обликување со вметнување ја формира рачката околу сечилото, наместо да го принудува сечилото во претходно изработена рачка, што резултира со исправено сечило што нема да се извртува. Геометријата на врвот на шрафцигерот е прецизно мелена за точно вклопување со прицврстувачите и изработена од силен, термички обработен челик за да се обезбеди врвот да ја задржи својата форма со текот на времето. Ознаките што лесно се читаат го покажуваат типот и големината на врвот на крајот на возачот за лесна идентификација. Заштитната завршница на црниот оксид не може да се лупи како позлатени завршетоци. Класичниот дизајн НА Шрафцигерот Tekton T25 Torx Torks обезбедува удобно, природно држење со ознаки со големина што лесно се читаат. Најлонска рачка засилена со стакло обезбедува екстремна издржливост и хемиска отпорност. Неговиот прецизно бланширан врв одржува цврста толеранција со текот на времето.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди