.

.

New
Зона 37-948 3м Влажна / Сува Хартија За Полирање, 8-1/2-Инчен Х 11-Инчен, Асортиман Пакет По Еден 1, 2, 3, 9, 15, и 30 Микрон И Мегујар Г12310 Пластика Јасно Пластика Почиста &засилува?

Зона 37-948 3м Влажна / Сува Хартија За Полирање, 8-1/2-Инчен Х 11-Инчен, Асортиман Пакет По Еден 1, 2, 3, 9, 15,

DEN 499.20

Тековен
Во продавницата

Случајното откритие што го започна сето тоа Нашата приказна всушност започна во американската војска, колку и да изгледа чудно. Истражувањето за прв пат беше спроведено додека се обидуваше да реши сосема поинаков проблем за Американските Воздухопловни Сили. Заднина : По распоредувањето на своите први борбени авиони Ф-16, Воздухопловните Сили открија дека многу од неговите борбени пилоти доживуваат инциденти на затемнување на г-силите : состојба што предизвикува привремено губење на видот. Овој тип на авиони се врти многу брзо, ставајќи поголема г-сила врз пилотот и со тоа го става во опасност. За да најде решение, Воздухопловните Сили му наложија На Д-р Роналд Л.Вајли, почитуван кардиопулмонален физиолог, да го истражи проблемот и, се надеваме, да најде решение. Беа спроведени повеќе експерименти и безброј хипотези беа побиени, но еден конкретен експеримент даде некои неочекувани податоци. Како дел од еден од неговите експерименти, Д-р Вајли ги натера пилотите да зграпчат челична прачка колку што можат посилно додека доживуваат г-сила под услови на лет. Додека ги разгледувал следните податоци, Д-Р Вајли се заинтригирал од здравствената историја на двајца конкретни пилоти, секој кој се сметал за "пред-хипертензивен"пред неговата батерија на експерименти, но сепак се вратил на нормално ниво по завршувањето на експериментите. Верувајќи дека сигурно имало врска некаде во неговото истражување, тој ја поставил својата животна цел да ја пронајде врската. По долгогодишно истражување, Д-р Вајли нацрта корелација помеѓу челичната прачка и намалувањето што го измери. Зафатот, утврди тој, симулираше изометриска вежба. Со текот на времето, И по многу обиди и грешки, Д-р Вајли го разви компјутерски контролираниот уред за вежбање со рачка што сега со љубов Го нарекуваме Зона плус! Зоната Плус користи биофидбек за дизајнирање персонализирани сесии за вежбање, прилагодени за секој корисник, со калибрирање на она што ние го нарекуваме "максимална доброволна контракција."Секоја сесија е единствена. Секоја сесија е ефикасна. И секоја сесија се спроведува имајќи го предвид корисникот. Производ 1 : Земја На Потекло : Кина. Производ 1 : Број На Модел : 37-948. Производ 1 : Точка Пакет Димензија : 10. Производ 1 : Точка Пакет Тежина : 1. Производ 2 : ПЛАСТИЧЕН ЧИСТАЧ и ЛАК : богатата формула за гел брзо ја враќа јасноста и на цврстата и на флексибилната необложена проѕирна пластика, отстранувајќи ја заматеноста, пожолтувањето, оксидацијата, фините гребнатини и нечистотијата. Производ 2 : ЧИСТЕЊЕ НА ФАРОВИТЕ и МНОГУ ПОВЕЌЕ : Одлично за употреба на фарови, Плексиглас, пластични кабриолет прозорци, стоп светла и други необложени проѕирни пластични површини. Производ 2 : БРИЛИЈАНТНА ЈАСНОСТ : Чисти и враќа брилијантна јасност во еден едноставен чекор, заштедувајќи пари на скапи заменски фарови и подобрување на видливоста и безбедноста за ноќно возење. Производ 2 : ТРАЈНА ЗАШТИТА : Карактеристики полимери отпорни на вода кои помагаат да се обезбеди долготрајна издржлива заштита. Производ 1 : Земја На Потекло : Кина. Производ 1 : Број На Модел : 37-948. Производ 1 : Точка Пакет Димензија : 10. Производ 1 : Точка Пакет Тежина : 1. Производ 2 : ПЛАСТИЧЕН ЧИСТАЧ и ЛАК : богатата формула за гел брзо ја враќа јасноста и на цврстата и на флексибилната необложена проѕирна пластика, отстранувајќи ја заматеноста, пожолтувањето, оксидацијата, фините гребнатини и нечистотијата. Производ 2 : ЧИСТЕЊЕ НА ФАРОВИТЕ и МНОГУ ПОВЕЌЕ : Одлично за употреба на фарови, Плексиглас, пластични кабриолет прозорци, стоп светла и други необложени проѕирни пластични површини. Производ 2 : БРИЛИЈАНТНА ЈАСНОСТ : Чисти и враќа брилијантна јасност во еден едноставен чекор, заштедувајќи пари на скапи заменски фарови и подобрување на видливоста и безбедноста за ноќно возење.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди