.

.

New
Гарднер бендер 46-308СЦ Најлон Само-Сечење Кабел Вратоврска, 8 инчи, 50 фунти. Затегнувачка, Извртена Опашка, Патент Вратоврска, 50 Пк. Природно Бело

Гарднер бендер 46-308СЦ Најлон Само-Сечење Кабел Вратоврска, 8 инчи, 50 фунти. Затегнувачка, Извртена Опашка, Патент

DEN 896.00

Тековен
Во продавницата

ЗАШТЕДЕТЕ ВРЕМЕ и ПАРИ : брз уред за пакување апликации - нема потреба да земате дополнителни алатки Нема потреба да купувате дополнителни предмети за да ја скратите вратоврската. ЛЕСНО : едноставно извртувајте ја вратоврската и откинете ја дополнителната количина кога ќе завршите. МАЛО СЕЧИЛО за СЕЧЕЊЕ внатре секоја вратоврска е изработена од нерѓосувачки челик за да се спречи корозија и ' рѓа. 3/8 ИНЧЕН МИНИМАЛЕН И 2 ИНЧЕН МАКСИМАЛЕН ДИЈАМЕТАР на ПАКЕТОТ. Малото сечило за сечење во внатрешноста на главата на секоја вратоврска е изработено од нерѓосувачки челик. Заштедете време и фрустрација користејќи ја најновата иновација Од Гарднер бендер; само-сечење кабел вратоврска. Лесен за употреба; едноставно заклучете и извртувајте за да ја завршите работата, без потреба од дополнителна алатка за сечење! за разлика од другите "извртени" врски, нашиот патентиран дизајн не бара намалување на јачината и издржливоста на материјалот за врзување на кабелот или повеќекратни ротации за да се постигне прекин на вратоврската. Наместо тоа, мало сечило за сечење дизајнирано во главата на секоја вратоврска обезбедува цврста брава и брзо, чисто сечење, подобрување на изгледот на крајниот резултат и практично елиминирање на остатоците нерамни рабови што можат да каснат во гола кожа. Врските се направени од издржлив 6/6 најлон и обезбедуваат 50 килограми цврстина на истегнување.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди