.

.

New
Додаток на хранлив калциум на NurfuffLERX за птици магнезиум + витамин Д3 | Додатоци за здравје на птици | Целосно без вкус и лесно растворлив во вода

Додаток на хранлив калциум на NurfuffLERX за птици магнезиум + витамин Д3 | Додатоци за здравје на

DEN 1.00

Тековен
Во продавницата

? Зголемете го здравјето на вашата птица : Оваа комплетна формула за калциум за птици промовира силни коски, мускули и здрав нервен систем ? Комплетно биорасположиво : Подготвени за употреба веднаш од шишето. Вклучивме магнезиум и витамин Д-3 за да обезбедиме оптимална апсорпција и искористување на овие основни минерали. ? Користете до 3 пати неделно : администрирајте го нашиот додаток до три пати неделно за да спречите вообичаени здравствени проблеми како што се врзување на јајца, газење на пердуви, нозе на распрскувачи, нервоза и лоша контрола на мускулите. ? Се меша во вода : Нашиот додаток без вкус се раствора целосно во вода, обезбедувајќи лесна администрација без да го смени вкусот. Вашата птица дури и нема да знае дека ги обезбедувате основните хранливи материи за да ја одржувате здрава. Додаток на птици на кој можете да му верувате : го сакате вашиот пердув пријател. Па, зошто би му дале здодевни додатоци? Нашата линија на производи му помага на вашата птица да изгледа најдобро. Направени во САД, нашите природни состојки и не-ГМО опциите се совршен избор за вашата птица. Калциумот на птици од безобразност на птици е биорасположен додаток на птици со магнезиум и Д3. Овој лесно апсорбиран калциум на птици помага во поддршката на птиците кои доживуваат лошо здравје на пердуви, нервозна диспозиција и несакано однесување на папагалот, вклучително и пливање на пердуви. Калциумот на птици од птици не е растворлив во вода и без вкус. Формулирана е со лактатни форми на калциум и магнезиум за максимална апсорпција во цревата и јасна растворливост во водата за пиење. Вашата птица дури и нема да знае дека му помагате!. Нашиот додаток на калциум за птици е формулиран со витамин Д3 и магнезиум. Витаминот Д ја олеснува апсорпцијата и магнезиумот на калциумот помага да се задржи калциумот во коските. Нашиот калциум за птици лесно се вари и многу апсорбира. Овој растворлив во вода додаток на калциум за птици е јасен и без вкус.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди