.

.

New
Стапчиња за заптивка со црвен восок, стапчиња за запечатување на восок од 20 парчиња за пиштол за лепак од 0,43 ', восок заптивка поставена одлична за печат на восок, по?

Стапчиња за заптивка со црвен восок, стапчиња за запечатување на восок од 20 парчиња за пиштол за лепак од 0,43 ', восок

DEN 223.68

Тековен
Во продавницата

【Пакетот вклучува】 Комплет за восок за запечатување вклучува 20 парчиња восочни стапчиња за запечатување, секој стап може приближно да направи 10-16 заптивки, еден пакет за да направи 200- 300севи 【Стапки за заптивки на восок со големина】 Стапчиња за запечатување е со дијаметар од 0,43 инчи /1,1 см, во должина од 5,3 инчи /13,5 см. 【Запечатување на восочни стапчиња Карактеристики】 Безлошен, нетоксичен, лесно се топи и суво брзо. Восоците за заптивка изработени од восок и смола, така што тие се пофлексибилни од традиционалниот восок, не е лесно да се скршат под надворешната сила. 【Лесен за употреба】 Овој восок за запечатување може да се стопи без пламен, користете го со голем стандарден пиштол за лепак од 0,43 " Стапчиња погодни за правење покани за венчавки, мапи, ретро букви, ракописи, пликови, парцели, картички, занаети, запечатување на подароци, запечатување на вино или пакување козметика, покани за забави и други занаетчиски проекти. 【Пакетот вклучува】 запечатување восок комплет вклучува 20 парчиња црвено запечатување Восочни стапчиња, секој стап може приближно да направи 10-16 заптивки, еден пакет за да направи 200- 300севи. Карактеристики на стапчиња】 без чад, нетоксичен, лесно се топи и суво. Восокот за заптивка изработени од восок и смола, така што тие се пофлексибилни од традиционалниот восок, не е лесно да се скршат под надворешната сила. 【Лесен за употреба】 Ова Запечатување на восочни стапчиња може да се стопи без пламен, користете го со голем стандарден пиштол за лепак од 0,43 ". Ако планирате да запечатите десетици коверти, ова е поефикасен метод. 【Широко примена】 Запечатување на восочни стапчиња погодни за правење покани за венчавки, мапи, ретро букви, ракописи, пликови, парцели, картички, занаети, запечатување на подароци, запечатување на вино или пакување на козметика, покани за забави и други занаетчиски проекти. Запечатување на восочни стапчиња погодни за украсување и персонализирање на свадби, тогаш треба да бидете во можност лесно да го ослободите вашиот печат од восокот.

Останатите карактеристики

Color:
Red Size
Обновено

Слични понуди