.

.

New
Комплет за пакети за игли за игла, комплет за почетници на игла, комплет за игли за деца и Божиќ, материјали за игла со игли, со игли, игли, игли, волна, инструкции

Комплет за пакети за игли за игла, комплет за почетници на игла, комплет за игли за деца и Божиќ, материјали за игла

DEN 143.84

Тековен
Во продавницата

Комплет за почеток на иглата : Волна од волна што може да направи 4 различни животни, игли за игли*8, пластични очи*8, подлога за пад на игла*1, заштитник на прсти*2, иглички за очи*4, телефонски ленти*4, шише за складирање*1, 1, 1, Секоја кукла доаѓа со детални чекор-по-чекор упатства и упатства за правење видео 100% комплет за волна со игла : ова волна е изработена од волна од мека влакна што е безбедна, чиста и без мирис. Доволно волна од волна може да направи вкупно 4 различни животни, разиграно куче со мед, луто мало диносаурус, среќен був и симпатично пилешко гулаб. Што чекате, започнете да правите!. Детални упатства : Нашата волна се чувствуваше комплети не само што даваат детални упатства за хартија чекор-по-чекор за секоја кукла, ние исто така направивме видео упатство, можете да оставите порака под видео туторијал за да разговараме за проблемите што се соочуваат во правењето на волна се чувствува со сите. Комплет за пад за секого : Почетници, не плашете се да пробате да се карате! Ние ви нудиме волна, игли за трескање, заштитник на прсти, подлога за игли и упатства за вашите потреби за паѓање и основните алатки за чувствувана волна се сите таму. Верувајте дека секој може лесно да го заврши овој занаетчиски проект. Уживајте во падот на иглата : Фелтинг на игла е одличен начин за подобрување на односите родител-дете или олеснување на стресот при работа и студирање. Исто така, тоа е одличен начин за култивирање на концентрација и стимулирање на имагинацијата. Дојдете и искористете го комплетот со почувствувана волна и уживајте во вашето патување. Комплет за почеток на иглата : Волна од волна што може да направи 4 различни животни, игли за игли*8, пластични очи*8, подлога за пад на игла*1, заштитник на прсти*2, иглички за очи*4, телефонски ленти*4, шише за складирање*1, 1, 1, Секоја кукла доаѓа со детални чекор-по-чекор упатства и упатства за правење видео. 100% комплет за волна со игла : ова волна е изработена од волна од мека влакна што е безбедна, чиста и без мирис.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди