.

.

New
TBVECHI 4-мозочен гас мотор 15 КС 420cc Повлечете Повлечете почеток Хоризонтален Go Kart Engine Motor Industrial Grade OHV бензински мотор 9,7kW за генератор на пумпа за компресорот за лавиф

TBVECHI 4-мозочен гас мотор 15 КС 420cc Повлечете Повлечете почеток Хоризонтален Go Kart Engine Motor Industrial

DEN 351.20

Тековен
Во продавницата

★ Силна моќност - Моторот има моќност до 9,7k W и оценета брзина до 3600 вртежи во минута, нашите мотори произведуваат многу моќ и ви помагаат да ја завршите работата брзо и добро Моторот користи придушувач на горен квалитет, кој ефикасно го намалува бучавата и ви дава удобна работна околина. ★ Голем резервоар за гориво - Моторот има голем капацитет на резервоарот за гориво од 6,5 L/274,74oz, дозволувајќи му да работи долго време. Не треба често да го исполнувате резервоарот, што е многу погодно. Моторот на гасниот мотор доаѓа со карбуратор со голема прецизност што ја подобрува ефикасноста на согорувањето, со што се намалува потрошувачката на гориво. ★ Ефикасен систем за ладење - Вградениот присилен систем за ладење на воздухот и вентилиран топлински мијалник се дизајнирани да го одржат моторот ладен и да обезбедат голема сигурност и издржливост. Овој мотор има висококвалитетни облоги на цилиндри со леано железо што го прават моторот да работи стабилно и ефикасно. ★ Лесен за употреба - Овој мотор има обратна рачка за почеток и општа контролна област за вентилот за гаснење, што одговара на ергономски и го олеснува започнувањето! Со цел да се спречи производот да биде оштетен и исфрлен за време на транспортот, го пополнуваме пакетот со анти-колушка заштита од пена за да ги заштити вашите производи во максимална можна мерка. ★ Широка примена - Овој мотор е погоден за пумпи за вода, вибратори, генератори, машини за дозирање, мафини, празници, рекреативни возила, градежништво, фарма/ранч, мијалници за притисок, воздушни компресори, ровови, миксери/миксери/пили , минибики, тревници, сплит на дневник, вакууми, итн. Апликација : Овој мотор е погоден за пумпи за вода, вибратори, генератори, машини за дозирање, пуфери, прагри, рекреативни возила, градежништво, фарма/ранч, мијалници за притисок, воздушни компресори, Транчери, Транчери, Транчери, Транчери, Транчери, Транчери , миксери/пили за бетони/минофрлачи, картички, минибики, тревници, сплитер на дневник, вакууми, итн. Овој наш мотор е низок шум и има извонредни перформанси. Со моќен резервоар за гориво 9700 W и голем резервоар за гориво 6,5 L/274,74oz. Произведува голема моќ и ви помага да ја завршите работата брзо без потреба од чести полнење гориво. Тоа нема да ве изневери и можете да го монтирате на чамци, картички или пумпи за вода, итн. Метална свечена вратило : Свечењето е изработено од железо кое има голема отпорност на абење. Тоа го прави моторот да работи стабилно. Приходот и исходот на воздухот се исто така подобри со металниот бригач, така што моторот има поголема ефикасност. Запечатено масло порта : Запечатениот дизајн на портата за нафта е лесен за пристап и отстранување, што го олеснува горивото. Касета за филтрирање на воздухот : Касетата за филтрирање на воздухот на горниот дел од моторот го прочистува воздухот и неговите перформанси на филтрација на високи воздух помага да се намали абењето и солза на моторот и да се продолжи неговиот живот.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди