.

.

New
3мм 12V пред -жичен чисто зелена LED - Ултра светла

3мм 12V пред -жичен чисто зелена LED - Ултра светла

DEN 676.80

Тековен
Во продавницата

Супер светла 12 V 3мм чиста зелена пред-жична LED (бродови од нас) Добро работи во автомобилски апликации (систем за полнење 12 V) 10-15 V (не се препорачува 15 V континуирано). Отпорник вграден во пред -жичната единица - едноставно закачете ја моќноста/земјата за да се запали. Смали завиткани врски со приближно 15 см (6 инчи) на олово од жица. 20m A, 10,000-12,000 MCD, 515-525 Nm бранова должина, чиста леќа, агол на гледање од 20-30 степени. Нашите пред-жични LED диоди не се ништо друго освен квалитетно. Чистата зелена LED од 12 V 3мм става убава боја што е сигурна дека го осветлува вашиот производ или проект. Нашите 3мм пред-жични LED диоди имаат вградено отпорници, така што тие ќе работат со напонот за кој се оценуваат. Нема потреба да додадете дополнителни отпорници. Единствено што треба да направите е да додадете моќност и тие ќе осветлат. Не станува многу полесно од тоа. Пред-жичните LED диоди од 3 мм доаѓаат со вграден отпорник, сите врски се намалени на топлина со цел да ги заштитат и има доволно водство на жицата на сите нив. Оваа единечна поставка работи добро со Следниве напони (не мора да изберете напон при нарачката) : 10 V, 11 V, 12 V, 13 V, 14 V и 15 V. Препорачуваме да не ги извршувате континуирано на 15 волти, но тие ќе земат шила толку високи како и воопшто без никакви проблеми. Ако барате поставување на помал напон, погледнете ги нашите поставувања 9 V или 6 V што ќе го покрие остатокот од напонски опсег под 10 V.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди