.

.

New
Бурт Пчели Бебе Шампон &засилувач; Миење, Смирување, 21 Унци

Бурт Пчели Бебе Шампон &засилувач; Миење, Смирување, 21 Унци

DEN 767.52

Тековен
Во продавницата

ШАМПОН ЗА БЕБИЊА ОД ЛАВАНДА : олеснете го времето за капење со овој шампон за бебиња без солзи и миење на телото што ја чисти косата и ја омекнува нежната чувствителна кожа на бебето; пакетот може да варира НЕЖНО МИЕЊЕ НА ТЕЛОТО на БЕБЕТО : Благо миење бебиња и шампон се здружуваат во една неиритирачка формула за чистење на косата и кожата од глава до пети и оставање нежен мирис. ПРИРОДНА НЕГА ЗА БЕБИЊА : овој шампон за бебиња и миење на телото има природен комплекс за чистење базиран на растенија со Протеини од Соја што природно ја навлажнува кожата на бебето. СМИРУВАЧКА УДОБНОСТ : релаксирачката арома на лаванда и ванила помага да се смири и затишје бебето да спие совршен подарок за нови мајки или додаток на кој било подарок за туширање за бебиња или нов комплет за подароци за бебиња. ТЕСТИРАН ПЕДИЈАТАР : Клинички докажано дека е безбеден и ефикасен за секојдневна употреба, оваа неопходна бања за бебиња е формулирана без фталати, парабени, вазелин или СЛС. Бебешки Шампон И Миење Пчели На барт, Смирувачки, 21 Унца (Пакување од 3).

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди