.

.

New
250 Парчиња Потковица Нокти, Висока Цврстина На Истегнување, Преносни Челични Коњски Чевли Нокти, Мали Издржливи Нокти За Копита Со Добра Еластичност, За Коњска Трка

250 Парчиња Потковица Нокти, Висока Цврстина На Истегнување, Преносни Челични Коњски Чевли Нокти, Мали Издржливи

DEN 583.84

Тековен
Во продавницата

[Количина на пакување] постојат 250 нокти за потковица, кои можат да задоволат различни потреби Големина на ноктите потковица : прибл. [Благ Челичен Материјал] Изработен од висококвалитетен благ челик, овие нокти од потковица се силни, издржливи и долготрајни. Со цврсто контролиран процес на тркалање, ноктите на потковицата имаат висока цврстина на истегнување. [Соодветна Вкочанетост] вистинската вкочанетост на ноктите директно и прецизно без свиткување и лесно свиткана по излегувањето за сигурно држење. [Точно Производство] Прецизно изработени за да обезбедат добра еластичност додека ја одржуваат цврстината на материјалот, правејќи ги ноктите од потковица лесни за употреба. [Удобен За Употреба] Усвојувајќи мал и лесен дизајн, лесен за чување и носење, ноктот од потковица е лесен за влегување и вадење на копитата на коњот, ве молиме бидете внимателни кога користите. Спецификација : Тип На Ставка : Нокти За Потковица Материјал : Блага Челична Големина На Производот : Прибл.6 Во Применливо : Погоден За Заковање Потковици Од Алуминиумска Легура Апликација : Коњски Нокти Тежина : Прибл.9 Мл Пакет Листа : 250 х Потковица Нокти.

Останатите карактеристики

Item Type:
Horseshoe Nails
Material:
Mild Steel
Product Size:
Approx. 41mm / 1.6in
Applicable:
Suitable for Nailing Aluminum Alloy Horseshoes
Application:
Horse Nails
Weight:
Approx. 580-480g / 20.5-16.9oz
Package List:
250 x Horseshoe Nails
Обновено

Слични понуди