.

.

New
Икватици Аквариум Сушен Гребен Карпа Мешан Пакет

Икватици Аквариум Сушен Гребен Карпа Мешан Пакет

DEN 992.16

Тековен
Во продавницата

Гаранцијата на производителот не може да се примени Мешано Пакување-СОДРЖИ РАЗЛИЧНИ ФОРМИ и ГОЛЕМИНИ СОБРАНИ од ОДРЖЛИВ ИЗВОР. Исушена Карпа Безбедна За Употреба-ВО сите ВИДОВИ АКВАРИУМ, МОРСКИ, ТРОПСКИ, ЦИХЛИД ОТКАКО ЌЕ СЕ ПОДГОТВИ ПРАВИЛНО. Чисти и без непријатни алги-ПОБЕЗБЕДНА И ПОВЕЌЕ ОПЦИЈА ЗА ЖИВЕЕЊЕ КАРПИ, ВО ГОЛЕМА МЕРА ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД ВОВЕДУВАЊЕ НА АКВАРИУМ ГАДЕН !. Лесно за гребење и истурено - ЛЕСНО СЕ ПОВРЗУВА ЗАЕДНО СО ЕПОКСИДОТ ДОКОЛКУ е ПОТРЕБНО ЗА ПОГОЛЕМИ СТРУКТУРИ, НО ДОВОЛНО ЛЕСНИ ЗА ДА бидат СЛОБОДНО НАРЕДЕНИ ДОКОЛКУ е потребно. Вклучува безбеден лист за подготовка-УПАТСТВА ЗА ТОА како ДА ГО ИЗВЛЕЧЕТЕ НАЈДОБРОТО од ВАШАТА НОВА ИСУШЕНА КАРПА. Опис На производот Овде во икватиците разбираме дека е важно да бидеме одржливи во нашето хоби, затоа го отстранивме целиот вишок пакување од нашите производи, користиме рециклирани или рециклирани материјали во преостанатото пакување и секогаш гледаме на одржливоста со секој производ.Нашата исушена гребенска карпа не се разликува, собрани од одржлив извор, а не минирани од живи корални гребени. Сушената карпа е одличен начин да го започнете вашиот нов аквариум, намалениот ризик од воведување штетници во вашиот аквариум е голема плус точка и ако се користи заедно со огромен број бакто-бустери достапни за аквариуми т можете да си дадете себеси и вашиот аквариум најдобар можен почеток.Ние нудиме различни опции на карпи од нашите мешани болдер кутии со различни форми и големини.Секоја варијанта на нашата исушена карпа од гребен е достапна во кутии од 5,10 и 20 килограми, измешајте ги и усогласете ги вашите кутии за да ви го дадат токму она што го барате!Природен производ од антички гребенсобрани од одржлив извор Погоден За Сите видови Аквариум Чист И Безбеден Помал ризик од воведување непријатни штетници и алги. Лесно за гребење*Поради различната големина(и) и тежината на секое парче карпа, не можеме да ставиме точен број на парчињата или карпата што ќе ја добиете по кутија, бидете сигурни дека секоја кутија ќе содржи добар избор во однос на големината на нарачаната кутија.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди