.

.

New
ЕНКЛИ постпартални влошки за мраз За Жени По Раѓањето-8 Пакувања За Еднократна Употреба Перинеален Мраз + 2 Долна Облека За Еднократна Употреба| Инстант Макси Влошк?

ЕНКЛИ постпартални влошки за мраз За Жени По Раѓањето-8 Пакувања За Еднократна Употреба Перинеален

DEN 3.00

Тековен
Во продавницата

ИНСТАНТ ОЛЕСНУВАЊЕ НА ЛАДЕЊЕТО : Активирањето на нашите постпартални пакувања мраз е брзо и лесно Преклопете ја подлогата на половина од врвот до дното додека не ја слушнете внатрешната вреќа со вода и добро протресете. Аплицирајте и Опуштете се! Секој перинеален ладен пакет обезбедува најмалку 20 минути ладна терапија. Не е потребен замрзнувач!. АБСОРБЕНТА ПОСТПАРТАЛНИ ВЛОШКИ : Влошки за постпартално крварење. Нема потреба од посебна санитарна подлога! Надворешниот слој на нашите влошки што ја допира кожата е мека неткаена ткаенина, а одоздола Е Супер апсорбирачки Полимер (СОК). ЦЕЛОСНА ПОКРИЕНОСТ : Нашите влошки се совршени за целосно покривање на целата перинеална област од напред кон назад за постпартално закрепнување. Нашите постпартални влошки за ладење мерат 14,1 "х 4,3" и имаат лепило назад за лесно нанесување и отстранување. За ВАША УДОБНОСТ и ГРИЖА : Нашите влошки за ладење по породувањето треба да ви овозможат моментално олеснување и да ја смират болката и воспалението. Нашите влошки за мраз за еднократна употреба постпартални се за ублажување на перинеалната болка, а може да се користат и за хемороиди и олеснување на операцијата со царски рез. ЗА УПОТРЕБА КОГА ВИ Е НАЈПОТРЕБНО : пост бременоста мора да има. Секоја подлога е индивидуално завиткана и лесна за носење. Со лесно активирање можете да го користите кога ви треба и да го фрлите кога ќе завршите. Сакаме да им олесниме на нашите нови мајки.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди