.

.

New
Амзшарк Полирање Соединение-Зелена &засилувач; Бела Тампон Соединение 2 Мл Кожа Строп Острење Пеглање Соединенија За Брусење Ножеви, Резба Длето Полирање, Нерѓосув

Амзшарк Полирање Соединение-Зелена &засилувач; Бела Тампон Соединение 2 Мл Кожа Строп Острење Пеглање Соединенија За

DEN 1.00

Тековен
Во продавницата

1 х зелена тампон соединение 1 х Бело тампон соединение. Должина : 2,16 инчи. Ширина : 0,86 инчи. Висина : 0,59 инчи. Тежина : 1 унци по парче. ● Комплет За Полирање Соединенија : белите и зелените соединенија за полирање се направени од соединение на хром оксид, тие се со иста големина, 1 унца тежина по парче. Тие сигурно ќе ви помогнат да го извадите сјајот за да направите мазна и светла површина. ● Соединение за Бело Тампонирање : Белото соединение е 1 микрони калцинирана алумина. Може да се користи за отстранување на длабоки гребнатини од меки метали или како соединение за полирање на алуминиум, злато, сребро, месинг и бакар. ● Зелено Соединение За Бафирање : Зеленото соединение е 0,5 микрони хром оксид. Може да се користи за завршување на нерѓосувачки челик до огледало со висок сјај како финиш и за други тврди метали, но не и за пластика и помеки метали како среброто. ● Мазна Завршница На Огледалото : направете ги соединенијата да се закачат на кожата и усовршувајќи ги ножевите или алатите неколку пати, работ на сечилата може рачно да се полира до светла завршница на огледалото. Полски рабови побрзо, ви помага да постигнете лак за огледало. € Широко Се Користи : соединенијата можат да ги отстранат гребнатинките ' рѓа корозија бруси на било кој материјал Како Алуминиум, Нерѓосувачки, Челик, Месинг, Леано железо, авто тело автомобил работа, Апарати и Накит. Се користи За Полирање, Сечење, Депилација, Чистење, Поправка, Обновување, Заживување итн. Соединението За Усовршување е исклучително фин абразив што се користи во последните фази на полирање на острење. Комплетот ЗА Соединение ЗА Бафинг и Полирање АМЗШАРК 2 Парчиња, кој лесно се применува на секое тркало за полирање за да се измазнува и полира со феноменални резултати. Тоа ќе ви помогне да добиете мазна и без бруси огледална завршница на широк спектар на површини кои ќе ви помогнат да се справите со сите видови проекти. Пакетот вклучува : . Бело Соединение (Грубо : Исечено и полско) : ова е за отстранување на длабоки гребнатини од меки метали како алуминиум, злато, сребро, месинг и бакар.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди