.

.

New
Ст4у Рачно Изработени Етикети За Ткаенини ознаки 50 парчиња Етикети За Имиња За Облека Етикети За Костими Текстилни Етикети ЗА Сам Занаети Облека За Шиење, Бела, 0, 79х

Ст4у Рачно Изработени Етикети За Ткаенини ознаки 50 парчиња Етикети За Имиња За Облека Етикети За Костими Текстилни

DEN 3.33

Тековен
Во продавницата

Може лесно да се шие благодарение на оптималната големина на дупката Идеален за употреба и шиење проекти употреба. Тие исто така се перат и еднократно. Големина на етикетата : Големина На Преклопување : 2х2см/0,79 Х " 0,79 инчи; Отворена Големина : 4х2см/1,57 Х "0,79 инчи. Овие етикети за облека се одлични за елегантни етикети за ткаенина за облека, постелнина, занаети и рачно изработени предмети и добри. Овие ознаки за облека се широко користени за шиење ткаенина, исто така можат да шијат на вашите кукли, капа, шал, Овие етикети се одличен избор за облека за бебиња, меки играчки и подароци по нарачка. Оваа ткаена етикета за шиење е направена од памук, мека и издржлива, не е лесно да се промени бојата или да се скрши. Овие етикети за имиња за облека имаат неиритирачки својства и генерално се погодни за кожата. Спецификација : Шема : цртан модел.Тема : рачно изработени со .Материјал : памучна ткаенина.Расплетува : 0, 79х1, 57инч/2х4см.Содржина На Пакетот : .Преклопете : 0, 79х0, 79инч/2х2см.50 парчиња* Етикети за Облека Од Ткаенина.Потекло : ЦН (Потекло).ЗАБЕЛЕШКА : 1,1 инч=2,45 см/1 см00, 393 инчи2.Ве молиме дозволете грешка од 1-3 см поради рачно мерење. ве молиме бидете сигурни дека ќе не пречи пред да понуда3.Поради разликата помеѓу различните монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на производот.

Останатите карактеристики

Pattern:
cartoon pattern.Color
Обновено

Слични понуди