.

.

New
TopAutoGear Фарови Со Дневни Светла Собранието Компатибилен со 09-18 Dodge Ram Меморија 1500, Класичен Замена На Фаровите СО DRL Цевка за 10-18 Dodge Ram меморија 2500 &засилувач; 3500, Лево И

TopAutoGear Фарови Со Дневни Светла Собранието Компатибилен со 09-18 Dodge Ram Меморија 1500, Класичен

DEN 3999.84

Тековен
Во продавницата

Совршена Компатибилност : собрание на Фарови компатибилно со 09-18 Доџ Рам 1500/ 10-18 Доџ Рам 2500 и 3500 Дизајниран со одвоена LED ЦЕВКА DRL кои се со супер силна бела светлина, овој пар е совршено надграден за да биде побезбеден и поубав. СВЕТИЛКИ НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ. Водоотпорен : водонепропустлив дизајн на Заптивки со сертифициран квалитет IP65 и тешки куќишта, изработени од компјутерски материјал отпорен на Висока температура, се совршени за спречување на влагата да биде заробена внатре. Не грижете се кога возите во дождливи денови. Посветло Осветлување : компјутерската леќа со УВ облога создава поширока пропустливост и ќе ви обезбеди ултра јасна визија за секој погон. Рефлектор со високи перформанси : Рефлектор дизајниран со висока прецизност технологија за електро-леење на јадрото на мувла може да рефлектира над 98% од светлината што ќе се погрижи претстојните автомобили или минувачите брзо да забележат навечер за да ја задржат безбедноста при возењето. Лесен За Инсталирање : дизајнот на plug-n-Play без претрупан операција е лесен за користење, лесен за инсталирање и заштеда на вашето време. Пакетот доаѓа со пар фарови (1 * возачка страна и 1 * патничка страна) кои се од 100% ое стандард. Ова ќе биде совршено совпаѓање со вашето возило. Забелешка : не е компатибилен со моделите На Dodge Ram Меморија 2010-2018 со ФАРОВИ ВО СТИЛОТ НА ФАБРИЧКИ ПРОЕКТОР.

Останатите карактеристики

Compatible with:
2009-2018 Dodge Ram 1500 factory Quad style halogen
Обновено

Слични понуди