.

.

New
Фонекс Дигитален Бројач На Прсти Тасбех-Едноканален СО КЛИКАЧ НА ПРСТЕН ЗА ЛЕР, Звучен Сигнал На Секои 100 Брои-Сет од 2 Бројачи Во Розова И Црна Боја

Фонекс Дигитален Бројач На Прсти Тасбех-Едноканален СО КЛИКАЧ НА ПРСТЕН ЗА ЛЕР, Звучен Сигнал На Секои 100 Брои-Сет

DEN 207.84

Тековен
Во продавницата

Уживајте во долготрајните перформанси со литиумската лр-44 батерија вклучена во бројачот, елиминирајќи ја потребата за чести замени на батеријата Премиум изградбата на бројачот се одликува со designedономски дизајнирано, компактно и лесно тело направено од Висококвалитетна Абс Пластика, обезбедувајќи удобност и спречувајќи гребнатини додека одржува неверојатна јасност. ЗАДНОТО осветлување на ЛЕР, исто така, ја подобрува видливоста ноќе, а уредот влегува во режим на заштеда на енергија по 5 минути неактивност. Дополнително, бројачот има LED светло за дополнителна погодност. Фонекс Дигитален Прст Шалтери Тасбех е уред специјално дизајниран за одржување на бројот за време На Тасбех. Има едноканален дизајн што го олеснува користењето и ракувањето. Една од неговите најкорисни карактеристики е тоа што емитува звучен сигнал по секои 100 брои, овозможувајќи му на корисникот да го следи нивниот напредок без постојано да го проверува дигиталниот дисплеј на уредот. Овој звучен звук служи како звучен сигнал, предупредувајќи го корисникот кога ќе достигне пресвртница во нивниот број. Ова е особено корисно за оние кои го користат Тасбех како дел од нивната секојдневна молитвена рутина, бидејќи им помага да останат фокусирани и на вистинскиот пат. Дополнително, дигиталниот дисплеј На Бројачите На Дигитални Прсти НА ФОНЕКС Тасбех го олеснува гледањето на тековниот број и избегнување на какви било грешки или грешки. Направено од Висококвалитетна Абс Пластика за издржливост и долготрајна неверојатна јасност. Designedономски дизајниран за удобност за време на употребата. Лесен и компактен за лесна преносливост. Спречува гребнатини за одржување на елегантен изглед. LED позадинско осветлување за јасна видливост во услови на слаба осветленост. Режимот за заштеда на енергија се активира по 5 минути неактивност за зачувување на траењето на батеријата. Прилагодливиот ремен овозможува прилагодување врз основа на преференциите на корисникот и големината на прстот. За повеќе информации за користење на уредот, погледнете го упатството за употреба. Дигиталниот бројач на прсти Со еден канал Фонекс е многу издржлив уред кој е изграден да трае. Се одликува со врвен квалитет на градба кој вклучува компактно, лесно и designedономски дизајнирано тело изработено од издржлива абс пластика. Овој материјал е познат по својата цврстина, цврстина и отпорност на удар, што го прави идеален за уред кој често се користи и треба да издржи абење. Една од извонредните карактеристики на овој уред е неговиот удобен стисок, кој помага да се спречат гребнатини и обезбедува долготрајна јасност.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди