.

.

New
Чиста за чистење на врвови за пена за Роланд, Мимаки, Мутох, Xaar Inkjet Печатачи и сензори на тастатури 5 ''

Чиста за чистење на врвови за пена за Роланд, Мимаки, Мутох, Xaar Inkjet Печатачи и сензори на тастатури

DEN 2.33

Тековен
Во продавницата

Брисеви за чистење на пена за печатачи на роланд / мимаки / мутох инк -џет 5 " Бесплатно стандардно ширење од Кина Пост, пристигнување од 7-12 дена; ако ви треба итно, ве молиме изберете забрзана испорака, 3 -5 дена арвиал. Толку брзо! Не е на деали на Ваш бизнис! Нашите брисеви се совршени за чистење на главите на печатачот, тастатури и друга опрема. Брисеви за чистење на пена за Roland / Mimaki / Mutoh Inkjet Printers 5 "Долг применлив модел : Сите Epson, Roland, Mimaki, Mutoh, Xaar, Konica, Seiko, Spectra Inkjet Printers. Тип на мастило : Решение, растворувач, еко-растворувач и вода базирана на вода : 210x130x170mm должина на главата : 25мм (0,98 ") Vhead Ширина : 15мм (0,59") Vhead Дебелина : 8,5 mm (0,33 ") Вклучен Вклучен : 50 парчиња Нето Тежина : 119 G/Пакет Употреба : 1. Достапно за растворувачи, реагенси како што е вода и етанол за да се избрише површината на главите. Може да се користи за да се потврди чистотата на површината на главите. Може да работи со агенси за хидранција или чистење и други течности за да ја навлажнете површината на печатењето. Може да отстрани вишок мастило, електростатско таложење и летачка пепел, итн.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди