.

.

New
Безобразен мотор со четка RC, надминете го хоби 56102 1050kV мотор без четка со дизајн на сет за ладење за RC Boat

Безобразен мотор со четка RC, надминете го хоби 56102 1050kV мотор без четка со дизајн на сет за ладење за RC Boat

DEN 2063.84

Тековен
Во продавницата

【Мотор со брод без четки RC】 Овој мотор е дизајниран за RC Boat Екститна форма и исклучителна занаетчиство, надминете ги хоби -бродовите мотори се дизајнирани за да обезбедат максимална моќност и ладење за вашиот RC Watercraft. Design Дизајн на 4 столбови】 4 Полјаци Дизајн обезбедува висок вртежен момент и висока ефикасност, му нуди на бродот многу побрз одговор на забрзување и стабилно производство на моќност, вкупната ефикасност надминува 95 проценти. 【Добра дисипација на топлина】 Ова е направено од висококвалитетна алуминиумска легура и бакар со сет за ладење, користете напредна технологија за обработка обезбедува добра дисипација на топлина, што е трајно и има долг животен век. 【Низок шум】 Високи вртежи во минута ABEC5 преголеми лежишта, супериорното лежиште е прецизно и издржливо со низок шум и мало триење за да се постигне најдобра сигурност и максимална вртежи во минута. 【Материјал со висок степен】 Направен од метален материјал, мотор со трајна обвивка, напредна структура на роторот, висококвалитетна вратило, лежишта со голема прецизност, издржливи, отпорни на корозија и одличен изглед. 【Мотор со брод без четки RC】 Овој мотор е дизајниран за RC Boat. Екститна форма и исклучителна занаетчиство, надминете ги хоби -бродовите мотори се дизајнирани за да обезбедат максимална моќност и ладење за вашиот RC Watercraft. Design Дизајн на 4 столбови】 4 Полјаци Дизајн обезбедува висок вртежен момент и висока ефикасност, му нуди на бродот многу побрз одговор на забрзување и стабилно производство на моќност, вкупната ефикасност надминува 95 проценти. 【Добра дисипација на топлина】 Ова е направено од висококвалитетна алуминиумска легура и бакар со сет за ладење, користете напредна технологија за обработка обезбедува добра дисипација на топлина, што е трајно и има долг животен век. 【Низок шум】 Високи вртежи во минута ABEC5 преголеми лежишта, супериорното лежиште е прецизно и издржливо со низок шум и мало триење за да се постигне најдобра сигурност и максимална вртежи во минута.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди