.

.

New
Планински мажи трајни 10 парчиња/лот 0,8мм 30Дегер CNC рутер бит прецизност мелење V-форма карбид PCB гравура за гравура Професионални алатки

Планински мажи трајни 10 парчиња/лот 0,8мм 30Дегер CNC рутер бит прецизност мелење V-форма карбид PCB гравура за

DEN 1286.40

Тековен
Во продавницата

- Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Професионални алатки во индустрискиот сектор. Висока прецизност, силен абразивен отпор. Има добри перформанси за мелење и сечење, обезбедете висока ефикасност на работата. Доволна јачина на свиткување и отпорност на абење, мелење на слотот, дупка и работ на таблата, површината е чиста, уредна, без баговите. Висока сила, отпорност на свиткување, отпорност на кршење и имаат одлични физички својства, долг живот на алатки. Ако ви требаат повеќе алатки од различни типови, можете да ни напишете. Willе ви служиме сесрдно. Спецификација : Дијаметар на Шанк : 3.175mmdegree : 15 ° Дијаметар на работ на сечење : 0,1mmtotal Должина : 38mmshape : Пирамидматеријал : Тунгест Стелеатери : Овој сет на пирамид карбид за гравирање на делови е совршена замена за вашата CNC машинерија, да уживате precise, easy cutting experience.Made of Tungsten steel high construction toolsa power tool for 2 D sculpture, 3 D sculpture Application : Majority of plastics ,Copper, aluminum, iron, jade and other hard materials engraving and cutting fine, Acrylic, PVC, Nylon, Resin, Дрво, иверица, тврдо дрво, стакло од влакна, мермер, итн. Вклучи : 10 парчиња/лот 3а прецизност за гравура за мелење на битс -безбедност Упатства : 1. Производот на мозокот не е употреба за луѓе под 18 години. Предметот се користи само за индустриско сечење, а не за опасна статија. Телото, облеката и другите духови не треба да бидат во близина на ножевите во работата. Користете соодветни уреди за заштита на очите и ушите за време на работата. Заблескањето трајно затворен во кертриџ или куќиште со изложено помалку од 2мм сечило.

Останатите карактеристики

Shank diameter:
3.175mm
Degree:
15°
Cutting edge diameter:
0.1mm
Total length:
38mm
Shape:
Pyramid
Material:
Tungsten steel
Features:
This set of Pyramid carbide engraving bits is perfect replacements for your CNC machinery, make you enjoy a precise, easy cutting experience.:
Made of Tungsten steel high construction tools:
a power tool for 2D sculpture, 3D sculpture:
Application:
Majority of plastics ,Copper, aluminum, iron, jade and other hard materials engraving and cutting fine, Acrylic, PVC, Nylon, Resin, Wood, Plywood, Hardwood, Fibre glass, marble, etc :
Package include:
10PCS/Lot 3A Precision grinding engraving bits:
Safety instructions:
1. the bladed product is not use for people under 18 years.:
2. the item is only use for industrial cutting not hazardous article.:
3. Body, clothes and other sundries should not be near the knives in the work.:
4. Use appropriate eye and ear protection devices during operation.:
5. the bladed permanently enclosed in a cartridge or housing with less than 2mm of blade exposed :
Обновено

Слични понуди