.

.

New
15 парчиња ултра премиум професионален нож сет | Германски нож од не'рѓосувачки челик, поставен со двојно острилка и покритие на стражарот | Анти-замор, ергономска, р?

15 парчиња ултра премиум професионален нож сет | Германски нож од не'рѓосувачки челик, поставен со двојно

DEN 2559.84

Тековен
Во продавницата

Сет на нож за премија за кујна-нож од 8 инчи на готвачот, 3,5-инчен нож за паркирање, 7-инчен нож во Сантоку, 8-инчен резба нож, 5-инчен нож за комунални услуги, 8-инчен засилен нож за леб, 4,5-инчни не-серани стек ножеви (6), острилка за ножеви, снопчиња за домаќинства со сите намени и елегантен дрвен блок за складирање за ефикасно складирање на вселената Квалитет на кулинарство по прифатлива цена - Мајстор Мејсон е основан од 2 доживотни готвачи кои се бореа да најдат ножеви со професионален квалитет по секојдневни цени. Нашите основачи на Калифорнија се здружија со десетици професионални готвачи за да дизајнираат комплети отпорни на дамки и отпорни на 'рѓа по прифатлива цена. Супериорна ергономија и прецизност - Секој господар нож на Мејсон е фалсификуван од едно парче високо -јаглерод, германски не'рѓосувачки челик. Нашиот премиум челик и иновативен дизајн резултира во сечило што е остар брич и балансирана тежина што го минимизира замор додека ја максимизира прецизноста на сечење. Елегантен дизајн и лесно складирање - елегантен, модерен дизајн се вклопува во беспрекорно меѓу другите кујнски алатки. Блокот од тврдо дрво со вграден острилка за ножеви го намалува нередот од шанкот и ги штити ножевите за наредните години. Лесна грижа и неограничена 1-годишна гаранција : Нашите ножеви носат неограничена 1-годишна гаранција. Препорачуваме миење на рацете и веднаш да ги исушите ножевите по употребата за да ја заштитите нивната острина и сјајност. Ако некогаш имате проблем, посетете се до нашиот тим за услуги на клиентите. Сет на нож за премија за кујна-нож од 8 инчи на готвачот, 3,5-инчен нож за паркирање, 7-инчен нож во Сантоку, 8-инчен резба нож, 5-инчен нож за комунални услуги, 8-инчен засилен нож за леб, 4,5-инчни не-серани стек ножеви (6), острилка за ножеви, снопчиња за домаќинства со сите намени и елегантен дрвен блок за складирање за ефикасно складирање на вселената. Квалитет на кулинарство по прифатлива цена - Мајстор Мејсон е основан од 2 доживотни готвачи кои се бореа да најдат ножеви со професионален квалитет по секојдневни цени.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди