.

.

New
Филм за заштита на екранот со центричен мат, компатибилен со HP Monitor 24 E24U G4 FHD [Пакет од 2]

Филм за заштита на екранот со центричен мат, компатибилен со HP Monitor 24 E24U G4 FHD [Пакет од 2]

DEN 831.20

Тековен
Во продавницата

Ултра-тенок мат-екран за заштита на екранот дизајниран специјално за HP мониторот 24 E24 U G4 FHD Анти-сјајната облога ја подобрува видливоста на екранот во амбиенталното светло со значително намалување на сјајот на екранот и рефлексиите слични на огледалото. Го штити HP Monitor 24 E24 U G4 FHD од гребнатини и измет и помага во намалување на измамниците на прстите. Цврсто се придржува на рамната површина на екранот без да се меша во чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x HP монитор 24 E24 U G4 FHD заштитници на екранот и комплет за примена. Условите за амбиентална светлина создаваат рефлексии од сјајните површини, па оттука и вишокот светло од сончева светлина или затворено осветлување видливоста и го одвлекува вниманието на непречена интеракција со вашиот дигитален дисплеј. Целосен мат за HP Monitor 24 E24 U G4 FHD е заштитник на екранот кој го решава ова ограничување на сјајната површина со својата анти-сјајна обвивка. Заштитникот на екранот заснован на филмот се шири рефлексии слични на огледало кои помагаат во зголемена видливост и со нејзината матна површина помага во намалувањето на измамниците на прстите. Заштитникот е лесен за примена на напредна поддршка за силиконски лепило што цврсто се придржува на екранот без заробени џебови на воздухот. Пакетот вклучува 2 заштитници на екранот за HP Monitor 24 E24 U G4 FHD и комплет за апликација.

Останатите карактеристики

Обновено

Слични понуди